USTA YÖNETMEN TUNÇ BAŞARAN MEZARI BAŞINDA ANILDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

USTA YÖNETMEN TUNÇ BAŞARAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“Uçurtmayı Vurmasınlar”, “Piano Piano Bacaksız” gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Tunç Başaran, ölümünün birinci yılında Bandırma Şehir Mezarlığındaki mezarı başında anıldı.

Koronavirüse tedbirleri kapsamında dar tutulan kent mezarlığındaki anma programına; Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, kardeşi Meriç Başaran yeğenleri Arda ve Pelin Onat ile dostları katıldı.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun da Tunç Başaran adını Bandırma’da yaşattıklarını belirterek şunları söyledi: ” Gönül isterdi ki Tunç Baran’ı filmlerle analım. Ancak koronavirüs nedeniyle bu şekilde yapmak zorunda kaldık. Sohbet etmeyi çok seven biriydi. Bandırma’nın kültür sanat hayatına hep katkı verdi. Kültür merkezimizin adını Tunç Başaran kültür merkezi yaptık bir de içeride filmlerde kullandığı materyallerin yer aldığı bir müze yapmak için hazırlanıyoruz. Tunç Başaran adını Bandırma’da yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Anma programında konuşan Pelin Onat: “Tunç Başaran’ın bize verdiği mesajı bugünlerde hatırlamak lazım. Sevgi ölümsüzdür derdi dayım. Biz aile olarak anıt mezarı tasarlarken onun sevgiye bakışını temel aldık. Belediyeye ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Tunç Başaran bizler onu hatırladıkça yaşamaya devam edecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan DAHA YEŞİL VE DOĞAL KARESİ İÇİN FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.