ÜRETİCİYE BÜYÜK DESTEK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ÜRETİCİYE BÜYÜK DESTEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Balıkesir çiftçisinin 12 yılda 1,8 milyar TL hibe desteği aldığını söyledi.
Erdurmuş, yaptığı açıklamada, Balıkesir’in Türkiye’nin önemli tarım şehirleri arasında yer aldığını belirtti.
İlin, sadece tarımsal alanda değil, küçük ve büyükbaş hayvan ile su ürünlerinde de söz sahibi olduğunu ifade eden Erdurmuş şöyle konuştu:
“2002 ile 2014 döneminde Balıkesir çiftçisine bakanlığımız tarafından 1,8 Milyar TL tamamen hibe kaynak aktarıldı. Bunun 980 milyon TL’si doğrudan hayvancılık desteği olarak verildi. Bu verdiğimiz destekler dışında tarımsal sanayinin desteklenmesi amacıyla uyguladığımız ‘Kırsal Yatırımları Destekleme’ projesi kapsamında ilimizde şu ana kadar 42 milyon liralık destekleme yaptık. Bu da Balıkesir ve ülke tarım ve hayvancılığına hediye edilmiş oldu. Yine bakanlığımız tarafından Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) aracılığı ile uyguladığı çok değerli projeler var. Bu kapsamda 112 milyon TL bedelle de yaklaşık 140 proje ilimizde hayata geçirildi.”
Erdurmuş, Balıkesir ihracatının da verilen desteklerle 10 kat artış sağladığını vurgulayarak, “2002’de 22,2 milyon dolar olan tarımsal ihracat, 2014’te 200 milyon doların üzerine çıktı. Ülkemizde tarımsal sektör olarak hedeflerimiz var. Balıkesir olarak bu hedeflere emin adımlarla yürüyoruz” diye konuştu.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.