ÜNİVERSİTEDE HZ. MEVLANA "ŞEB-İ ARUS TÖRENİ" İLE ANILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÜNİVERSİTEDE HZ. MEVLANA “ŞEB-İ ARUS TÖRENİ” İLE ANILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Hz. Mevlana’nın ölümünün 744′ üncü vuslat yıl dönümü kapsamında Diyanet İşleri, Bandırma Müftülüğü, Bandırma Kaymakamlığı ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Evrensel Değerler Topluluğu işbirliğiyle “Hz. Mevlana Şeb-i Arus” programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programda Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük söz aldı. “Bugün burada misafirlerimiz ve gençlerimiz Hz. Mevlana deryasından bir damla sevgi ve hoşgörü almak için toplanmışlardır” diyen Küçük, konuşmasında Hz. Mevlana ve Şeb-i Arus’un öneminden bahsetti.

Programda Mevlana’nın “Üzülme Dert Etme Can” isimli şiiri Şehriban Çelen ve Aslan Orucov tarafından okunurken, Burçin Ateşeduran ve Muhammed Ali Güvenç ise ney eşliğinde ilahiler seslendirdi. Ardından Gölge Oyuncuları Tiyatro Ekibi tarafından Mevlana döneminde yaşanmış bir hikaye canlandırıldı. İhsaniye Kur’an Kursu 4-6 yaş grubu çocukların hazırlamış olduğu semazen gösterisi ise izleyicilerin beğenisini kazanarak büyük alkış aldı. Program Genel Sekreteri Cihangir Boz tarafından Süleyman Küçük’e teşekkür plaketi takdim edilmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.