ÜNİVERSİTE VE BANDIRMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ÜNİVERSİTE VE BANDIRMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Paylaş
 

Onyedi Eylül Üniversitesi, kamu-üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında, sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla çıkarılan 7033 sayılı kanun doğrultusunda, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ile iş birliği protokolü imzalayarak Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu kurulması için önemli bir adım atmış oldu.

Protokol imza töreninde, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in başkanlığındaki üniversitenin heyetinde, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Suat Uğur ve Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, üniversite Meslek Yüksekokulları Kurulu (MEYOK) Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Emin Erçakar ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mustafa İmamoğlu bulunurken, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’ni temsilen ise Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Gökaslan ve Bandırma Organize Sanayi Bölge Müdürü Onur Yüce yer aldı.

Üniversitenin ve Bandırma Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu kurulması ve kurulacak olan bu meslek yüksekokulunun eğitim binası, laboratuvar ve atölyelerinin Bandırma Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından yapılması ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nin bünyesinde bulunan firmaların, Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini artırmak için üniversitedeki bilgi birikimi ve teknolojik altyapıyı kullanarak ortak çalışmalar yapılması hedeflenmektedir.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir protokol imza töreninde, “Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda da Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar başta olmak üzere, Gönen’deki kamu ve sivil toplum kuruluşlarından büyük destek görmekteyiz. Üniversitenin birimlerinin Gönen ile ilişkileri çok kuvvetli. Hüseyin Yakar Beyle Üniversitenin kurulduktan sonra birçok kez bir araya geldik. Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağımız Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu için de birlikte somut adım atmış olduk. Üniversite olarak üçüncü yılımızı doldurduk ve her alanda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu kapsamda kamu-üniversite-sanayi iş birliğini sağlamak için de gayret ediyoruz. Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve TEKNOKENT açma planlarımızı önümüzdeki yıl içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuda da en büyük desteği Organize Sanayi Bölgesi’nden almayı umut ediyoruz. Kamu-üniversite-sanayi ortak çalışma açısından Organize Sanayi Bölgesi’nin içinde de bir yer düşünebiliriz. Hem Gönen Meslek Yüksekokulumuz, hem de yeni açmayı düşündüğümüz Bandırma OSB Teknik Meslek Yüksekokulumuz için ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu yeni program açma tekliflerimizi YÖK’e ileteceğiz. Yeni açılacak Bandırma OSB Teknik Meslek Yüksekokulu bünyesinde Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Makine, Kaynak Teknolojisi ve Kimya Programlarını YÖK’ten talep edeceğiz. Yeni Meslek Yüksekokulumuz’un teknik programlar ağırlıklı bir meslek yüksekokulu olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise, “Bu bir başlangıç protokolü. Üniversitemizle Ar-Ge çalışmalarını da fazlasıyla artırmak istiyoruz. İnanıyorum ki bu Türkiye için de oldukça faydalı olacaktır. Gelişmekte olan bir sanayi bölgesine sahip olduğumuz için bu çalışmaların etkili olacağını düşünüyorum. Kamu-üniversite-sanayi iş birliği anlaşmalarını çok önemsiyoruz. Sanayiciliğin üniversite ile iç içe olmasını istiyoruz. Sanayiciler yatırım yapacakları yerlerdeki nitelikli işgücü ile altyapıyı çok önemsiyor. Ortaya çıkabilecek bu eksikleri de üniversitemiz ile olan çalışmalarla gidermiş olmayı umut ediyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrasında, iş birliği protokolünün imzalanmasına geçildi. Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar protokolü imzaladılar.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.