ÜNİVERSİTE DE MEHMET A. ERSOY ANMA PROGRAMI YAPILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÜNİVERSİTE DE MEHMET A. ERSOY ANMA PROGRAMI YAPILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma’ programı yapıldı.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 96. yıldönümünde anma programı yapıldı.
Moderatörlüğünü Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Narlı’nın yaptığı programa, konuşmacı olarak, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Aslan ve yazdığı İstiklal Marşı tarihi ile bilinen İsa Kocakaplan katıldı.
Programda ilk olarak İsa Kocakaplan söz aldı. Kaplan; “İstiklal Marşı yazıldığı dönemde düşmana karşı içine düşünülen umutsuzluğa isyan eden bir metindir. Bizler zaman zaman şehitlik, kahramanlık gibi önemli kavramların değerini unutabiliriz. Ancak bulunduğumuz coğrafya dolayısıyla bunu unutmamız mümkün değildir. Bu nedenle İstiklal Marşı bize sonsuza kadar yol gösterecek çok önemli bir metindir.” dedi.
Ardından söz alan isim ise Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Aslan oldu. Aslan, “İstiklal Marşı milli mutabakat mektubu, milli antlaşma niteliğinde bir metindir. İstiklal Marşı’nda dikkate edilmesi gereken hususlardan ilki dilidir. Burada kullanılan dil de ben dilidir. Ancak bu ben, her şeyden önce toplum için konuşan bir bendir.” dedi. Aslan, ayrıca İstiklal Marşı’nın içindeki sembolleri tek tek açıklayarak önemli bilgiler paylaştı.
Program Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in katılımcılara teşekkür plaketlerini takdim etmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.