foto-deniz1

Uğur’dan Valiye Nitelikli Dolandırıcılık İddası

1
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Fırıntaş Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Belediyenin kent genelinde yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi başkan yardımcıları, daire başkanları, birim müdürleri de toplantıda hazır bulundu.
Toplantı sonunda soruları yanıtlayan Başkan Uğur, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ile aralarında bir çekişme olup olmadığı sorusuna, şu yanıtı verdi: “Vali Cumhurbaşkanının, devletin temsilcisi. Bizim Valilik makamına karşı saygımız sonsuz. Benim Valiler ile olan münasebetim, 1983 yılında ticaret odası başkanıyken başladı. 33 yıldır valisiyle, bakanıyla, milletvekilleriyle münasebetimiz var. Biz bir valiye karşı nasıl hitap edileceğini, nasıl davranılacağını bilen bir insanız. Benim 16 yıl milletvekilliğim, 7 yıl genel başkan yardımcılığım var ve şu anda Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Tabi maalesef Balıkesir bu konuda talihsiz. Şu anda nitelikli dolandırıcılık suçu işlemiş bir kişi Balıkesir Valisi. Nitelikli dolandırıcılık.”
-Biz hancıyız
Balıkesir’e sevdası olduğunu, burada hancı olduğunu söyleyen Uğur “Çok milletvekilleri bile milletvekilliği bitince Balıkesir’de durmaz. Ben kalkmışım İstanbul’dan servetimi Balıkesir’e getirmişim. Balıkesir’e yatırım yapmışım. Organize Sanayi Bölgesi’nde örnek olmuşum. Organize sanayi bölgesindeki yeri Amerikalı’ya vermişim. Dünyanın tarım sektöründeki en büyük kuruluşu Cargill, Balıkesir’e gelmiş. Bizim yaptığımız işler ortada; yatırımlar ortada. ‘Balıkesir büyük bir aile olsun devletle milleti buluşturalım’, istedik. Yaptığımız hizmetler ortada. Ama bizim en büyük mülki amirimiz, işi gücü her şeyi sabote etmekle meşgul. Yazık! Balıkesir’in talihsizliği. Balıkesir’de hiçbir vali bu terekeye düşmemiştir. Her vali gittiğinde, bütün basın, aman vali gitmesin diye yaygarayı koparır. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. Biz burada hancıyız. “dedi.

Bir önceki yazımız olan BANVİT ÖNEMLİ KONUKLARINI AĞIRLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.