UĞUR'DAN BAŞKAN MİRZA'YA "PARTİ ROZETİNİ ÇIKART" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

UĞUR’DAN BAŞKAN MİRZA’YA “PARTİ ROZETİNİ ÇIKART”

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur katıldığı Bandırma Küçük sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya yüklendi

Başkan Uğur “Ben Başkan olduğum gün parti rozetimi çıkardım. Parti rozetimin yerine Türk Bayrağı koydum. Ayrım yapmadan Balıkesir’de yaşayan 1 milyon 200 bin vatandaşa hizmet veriyoruz. Tüm ilçelere parti ayrımı yapmıyoruz. Ancak sen parti rozetini hala çıkarmadın. Bandırma Belediyesinin hazırladığı hizmetleri anlatan kitaplarda hala CHP rozetli resimlerini koyuyorsun. Halka dağıttığın bu kitaplarda CHP rozeti olur mu Başkan? Bandırma Belediyesi sadece CHP’lilerin belediyesi mi? “Diye sordu.

BANDIRMA’YI VİZYON ŞEHİR YAPACAĞIZ
Balıkesir Büyükşehir belediye Başkanı Edip Uğur, Büyükşehir olarak 3 yıllarını bitirdiklerini ifade ederek “Bu süre zarfında sıfırdan yapılandık. Bu kolay yapılacak bir iş değil. Biz 1 milyon 200 bin kişinin belediyesiyiz. Bandırma bizim için çok önemlidir. O yüzden Bandırma’yı vizyon şehir haline getirecek Dünya çapında projelere imza atıyoruz. Perşembe günü Dünya’nın en ünlü mimarlarıyla Bandırma’ya geldik. Herkesin imrenerek bakacağı tematik Parkı Bandırma’da kuruyoruz.
Açtığımız yarışmaya tüm Dünya’dan 124 proje katıldı. Birinciliği İspanyol, Türk ortaklığında hazırlanan proje kazandı. Birincilik ödülünü Fransa’daki Dünya’nın en büyük yapı Fuarında Bakanımız verecek. Bizler Bandırma’yı Balıkesir’in Dünya’ya açılan kapısı olarak görüyoruz.

BANDIRMA’DA 150 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATIYORUZ
Söz verdiğimiz gibi Bandırma için hazırladığımız Dünya çapındaki projelerimizden biri de Rotterdam Liman Projesi süreci de devam ediyor. Bu proje ile Bölgemize 20 Milyar Dolarlık yatırım gelecek. Şimdiki Bandırma nüfusu kadar kişiye yani tam 150 bin kişiye istihdam yaratacağız.

ÇED TOPLANTISINDA NEDEN BANDIRMA BELEDİYESİ YOKTU

2006 yılında Cemal Öztaylan döneminde başlayan içme suyu projesini yine biz bitiriyoruz. Paşabayır ve Hacı Yusuf Mahallelerine içme suyu taşıyan asbestli boruları sağlıklı borularla değiştiriyoruz. Neden şimdiye kadar o zararlı boruları değiştirmedin Dursun Başkan? Derin Deşarj borularınız tam kıyıda patlaktı. Yıllarca Bandırma Belediyesi onarmadı. Şimdi biz 2 milyon harcayarak Bandırma’yı o görüntüden ve kokudan kurtarıyoruz. Boruyu denize 1 km uzağa taşıyoruz. Katı atık projesi için Bandırma’da Perşembe günü ÇED toplantısı yapıldı. Bandırma için çok önemli olan bu toplantıya Bandırma Belediyesi’nden kimse katılmadı. O toplantı da sizi görmek isterdik Dursun Başkan…
BANDIRMA’NIN SU BORCUNU BÜYÜKŞEHİR ÖDÜYOR
Dursun Mirza Bandırma’ya da hizmet getirmediğimizi söyleyerek bizi eleştiriyor. Biz eleştiriye açığız. Sizin bıraktığınız itfaiye şimdi araç gereç ve personel bakımından çok daha iyi duruma geldi. BASKİ sizin bıraktığınız su ve kanalizasyon müdürlüğünden iki kat daha büyümüş durumda. Yapılacak kavşaklar Bandırma’ya geliyor. Tüm Balıkesir’de olduğu gibi Bandırma’ya da hizmet geliyor.
Büyükşehir olarak bu hizmetleri yaparken aynı zamanda Bandırma’nın su borcunu biz ödüyoruz. Bize bıraktığınız 82 triyon borcun 60 trilyonunu ödedik.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.