UĞUR OKULLARI'NDA KARESİSPOR COŞKUSU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

UĞUR OKULLARI’NDA KARESİSPOR COŞKUSU

Paylaş
 

İlimizi Türkiye Basketbol Ligi’nde temsil eden Karesispor’da Genel Menajer Anıl Uyanık, Baş Antrenör Fahri Güler ile sporcular Jerry Smith, Azizcan Özdemir ve Kerem Gülmez, Uğur Okulları Balıkesir Müdürü Mustafa Kuman tarafından düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Büyük bir katılım ile gerçekleşen panelde öğrenciler sevdikleri basketbolcular ile tanıştı, sorularını sordu ve hatıra fotoğrafı çektirme imkanı buldu.

SEZONUN İLK PANELİ UĞUR OKULLARINDA
Panelin açılış konuşmasını yapan Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık, 2017-2018 sezonunda düzenledikleri ilk panelin Uğur Okullarında gerçekleştiğini belirtti. Ardından söz alan Karesispor Baş Antrenörü Fahri Güler, üç yıldır Karesispor’da çalışma imkanı bulduğunu, iki sezon içerisinde Karesispor ile Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselme başarısı gösterdiklerini ve bu sezonda alıştıkları başarının devam ederek Play-Off hedefine doğru taraftarlarıyla yürümek istediklerini belirtti.

BALIKESİR’İN GURURU OLMAKTAN MUTLUYUZ
Oyuncuların kendini tanıtmasının ardından söz alan Genel Menajer Anıl Uyanık, iki sezon içerisinde atlanan iki ligin Türkiye’de eşine az rastlanır bir durum olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: ”Karesispor, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ”Basketbol Balıkesir’in genlerinde var” sloganıyla 2014 Aralık ayında kurulan bir kulüp. Kısa bir süre içinde önce Basketbol Bölgesel Ligi’nde ardından geçtiğimiz sezon Basketbol İkinci Ligi’nde ilk iki sırayı alarak Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselmeyi başarmış bir kulüp. Sportif olarak Karesispor’un Türkiye Basketbol Liglerindeki en başarılı kulüplerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada da Balıkesir’in gururu olduğumuzu düşünüyoruz ve bu bizi mutlu ediyor. Bu başarıları üst üste iki sezonda elde eden şu anda bir başka kulüp yok, tarihte de eşine az rastlandığını söyleyebilirim. Balıkesir Merkez’de şu anda basketbolu profesyonel anlamda temsil eden tek kulübüz. Karesispor Kulübü üç ayaklı bir organizasyon: A Takım organizasyonu, 6-16 yaş arası gençlere basketbol eğitimi verdiğimiz Karesi Basketbol Akademi organizasyonu ve yine 13 yaş altı basketbol öğrencilerimizin olduğu Karesi Basketbol Alt Yapı organizasyonu. Bu organizasyonlarla beraber Balıkesir ilimizde basketbolun lokomotifi olmaya çalışıyoruz. Burada olmamızın sebeplerinden biri de sizleri basketbola daha da yakınlaştırmak, Karesispor’la tanıştırmak ve elimizden geldiği kadar sizlere bilgi vermek olacak.

ÖĞRENCİLERE ÖDEV JESTİ
Öğrencilerin sporculara sordukları sorularla Karesispor’u yakından takip ettiklerini belli etmesi ve özellikle Karesispor’un yabancı yıldızı Jerry Smith’in gelen sorulara içtenlikle yanıt vermesi öğrencilerin ilgisini çekti. Panelde kendisine yöneltilen bir soruya cevap vermek üzere söz alan Anıl Uyanık, Uğur Okulları öğrencilerinden şehirlerini basketbolda temsil eden Karesispor’a destek vermelerini beklediklerini ifade ederken haftaya Çarşamba günü maçlarının Balıkesir’de olduğunu söyledi. Tüm öğrencileri basketbol maçına davet etti.  Panel, sorulan soruların ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.