foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

UĞUR MUMCU ANILDI

uğurmumcu-anıldı
Paylaş
 

Gazeteci Uğur Mumcunun 24. Ölüm yıldönümünde CHP Bandırma İlçe Teşkilatında anma programı düzenlendi. Programa Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm’de katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan anma etkinliğinde CHP Bandırma İlçe Gençlik Kolları üyesi iki genç Uğur Mumcu anısına şiir okudular.

Etkinlikte, konuşma yapan Tüm, Uğur Mumcuyu hiç unutmayacağız diyerek,

“Bugün günlerden 24 Ocak.Uğur Mumcunun acımasızca  katledildiğinin 24. Yıl dönümüdür.

Uğur Mumcu diyor ki :“İnsanlara can güvenliği sağlayamamış bir düzene hukuk devleti denilemez”.

Devrimcilerin faili meçhul cinayetlere kurban gittiği bir düzene demokrasi denilemez.

Yolsuzlukların, devlet yetkililerini sardığı bir düzene Anayasa düzeni denilemez. Bu, “katiller demokrasisidir. Bu, hırsızlar düzenidir”.Cumhuriyetin yiğit evladı, demokrasinin Aydınlık yüzü,  Uğur Mumcuyu bir kez daha saygı ve özlem ile anıyorum.

“Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamaz” diyerek, bilimin önemini vurgulayan, “Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar”. Güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar” diyerek hakkın ve haklının yanında durmanın cesaretini kendi yaşamında gösteren, aydın insandı,“ vurulduk ey halkım unutma bizi” diye seslendiğin bu halk seni asla unutmadı.Sonsuza dek bu topraklarda hep var olacaksın ve bizimle yaşayacaksın. Çünkü uğruna yaşamını yitirdiğin bu topraklar da seni ve senin gibi evlatlarını bağrında hep saklayacaklardır. Işıklar içinde uyu sevgili Uğur Mumcu Seni unutmadık unutturmayacağız..’’ ifadelerini kullandı.

Konuşma yapan CHP ilçe Başkanı Atilla Atakay İse, ” Bugün Rahmetli Uğur Mumcu’nun 24. ölüm yıl dönümü. Hem onu hemde onun şahsında demokrasi yolunda hayatını kaybetmiş Çetin Emeçler, Abdi İpekçiler, Bahriye Üçoklar hepsini rahmetle ve saygıyla anmak amacıyla toplandık. Aynı zamanda biliyorsunuz zor bir sürece giriyoruz. Anayasa değişiklik süreci mecliste zor bir mücadele şeklinde geçti. Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekillerimizin tüm mücadelesine rağmen maalesef ki referandum sürecine gidilecek. Bizler parti teşkilatı olarak kimseyi ötekileştirmeden neden hayır dememiz gerektiğini sabırla vatandaşlarımıza anlatacağız. Bunların hepsini bir takvim içerisinde yapacağız, seminerler düzenleyeceğiz” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.