TÜRKİYE – AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU PROJESİ ( TEBD ) KAPSAMINDA ÇALIŞTAY YAPILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TÜRKİYE – AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU PROJESİ ( TEBD ) KAPSAMINDA ÇALIŞTAY YAPILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ve Eurochambers ortaklığında yürütülen Türkiye – AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi ( TEBD ) kapsamında, Bandırma Ticaret Odası’nın desteği ile “ Gıda Üreticilerinin AB Standartlarına Adaptasyonu “ konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Hotel Eken Prestige’de düzenlenen çalıştayda; Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır ÇENBERCİ, AB Kıdemli Proje Görevlisi Belgin KILIÇ, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Nurcan DEĞİRMENCİOĞLU, AB İlişkileri Kıdemli Uzmanı Luc Van LOOVEREN, TOBB AB Bilgi Merkezi Ağ Koordinatörü Selvet MERGEN ve gıda sektörünün önde gelen firmalarının temsilcileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır ÇENBERCİ, KOBİ’lerin değişen piyasa koşullarına hızlı uyum sağlama yetenekleri, bölgeler arasında dengeli büyüme ve yeni iş alanlarının açılması gibi katkıları sebebiyle ülkelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasının itici gücü olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Bandırma ve çevresi birçok küçük ve orta büyüklükteki gıda işletmesine ev sahipliği yapmakta olup, bölgesel kalkınma gıda üreticilerinin AB standartlarına adapte olması ve bu mertebeye ulaşmasına bağlıdır. Bugün Bandırma Ticaret Odası olarak, bu çalıştayın düzenlenmesinde katkıları olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Katılımcılarımız adına verimli bir etkinlik olmasını ümit ediyoruz.
Daha sonrasında AB Kıdemli Proje Görevlisi Belgin KILIÇ yaptığı konuşmada, “Türkiye-Avrupa Birliği İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) projesi ile Türk ve AB özel sektörü arasındaki karşılıklı anlayış ve işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Temmuz 2018’de başlatılan ve 2020 yılının sonuna kadar devam edecek proje kapsamında Oda/Borsalar arasında diyalogların, ortaklıkların, kapasite geliştirme ve çeşitli işbirliği faaliyetleri devam edecek” dedi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nurcan DEĞİRMENCİOĞLU “AB ve Türkiye’de Gıda Güvenliği Anlayışı” konulu sunumu yaptıktan sonra, AB Kıdemli Uzmanı Luc Van LOOVEREN sunumunun ilk yarısında tarımsal gıda ürünlerinin AB pazarına giriş yolunda yapılması gerekenlerden bahsederken, ikinci yarısında Bandırma ve çevresinde üretilen gıda ürünlerini ele alarak örnekleme yoluyla sunumunu tamamladı. Katılımcıların sunumlarda işlenen konular hakkındaki sorularının cevaplandırılmasının ardından çalıştay sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.