TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI KUTLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Ülkü Ocakları tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Cumhuriyet meydanında kutlandı.
Bandırma Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Genç tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasının ardından şiirler okundu.
3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıldönümünü o günkü şevk ile anıyoruz
Bahadır Genç yaptığı açıklamada;” Türk Milliyetçiğini bir asrı aşan fikir mücadelesinde önemli yeri olan 3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıldönümünü o günkü şevk ile anıyoruz” dedi
Türk Milletinin bekası için hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet minnet ve dua ile yad ediyoruz
Genç konuşmasının devamında;” 3 Mayıs Türk Milliyetçileri ve ülkücülerin temel taşıdır, dönüm noktasıdır. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Göktürklerden sonra ilk kez Türk ismiyle bir devlet kurmuş, Türk kültürü ve milliyetçiliğini düşüncesini yeni kurulan devletin temeli olarak oluşturulmuştur. Rahmetli başbuğ Alpaslan Türkeş beyefendinin 3 Mayıs Türkçülük ve Turancılık davasında verdiği ifade de dediği gibi, biz milliyetçiğiz, Dünyada yaşayan Türklerin mutlu olmasını istiyoruz. Biz komünizme karşıyız. Bu şuurla Çin seddinden Adtriyatik’e bütün Türklerin 3 Mayıs Türkçülük günlerini kutluyoruz. Büyük Türk milletinin kahramanlarını şükran ve minnetle anıyor, Türk Milletinin bekası için hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet minnet ve dua ile yad ediyoruz “dedi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.