TÜRK GEMİSİ AKDENİZ'DE GÖÇMENLERİ KURTARDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TÜRK GEMİSİ AKDENİZ’DE GÖÇMENLERİ KURTARDI

Paylaş
 

İzmir’den İspanya’ya sefer yapan İbrahim Dede’nin mürettebatı, Akdeniz’de içerisinde çocuk ve kadınların da bulunduğu 75 göçmeni kurtardı.

İtalya’nın Sicilya Adası ile Yunanistan’ın Pylos kenti arasında bulunan bölgede denizde sürüklenen teknedeki 75 göçmen, Türk şirketi Turkon Line firmasına ait İbrahim Dede adlı gemi mürettebatı tarafından kurtarılarak Yunan makamlarına teslim edildi.

Turkon Line CEO’su Alkın Kalkavan, İzmir’den İspanya’nın Algeciras limanına konteynır taşıyan gemilerinin kaçak göçmenleri kurtardığını söyledi.

SÜRÜKLENEN TEKNE YARDIM İSTEDİ
Kalkavan, Pylos’un 40 mil açıklarında öğleden sonra yaşanan olayda Yunanistan sahil güvenlik ekiplerinin Turkon Line’a bağlı İbrahim Dede gemisini bölgede bulunan ve sürüklenen tekne konusunda bilgilendirerek yardım istediğini kaydetti.

BEBEK VE ÇOCUKLARIN DA OLDUĞU 75 KİŞİ KURTARILDI
Gemi mürettebatının sürüklenen tekneye yaklaşarak, İtalya’ya gitmek isteyen Irak ve Suriye uyruklu 15 çocuk, 2 bebek, 12 kadın, 46 erkeğin bulunduğu toplam 75 kişiyi kurtardığını belirten Kalkavan, göçmenlerin bölgeye gelen Yunan sahil güvenlik ekipleri eskortluğunda Pylos limanına götürüldüğünü bildirdi.

Kalkavan, personellerinin teknedeki göçmenleri gemiye alarak ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade ederek, “İnsaniyet adına böyle bir davranışta bulunduk. Bu her armatörün yapması gereken bir davranış.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.