foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TUNCEL KURTİZ SEVENLERİ TARAFINDAN ANILDI

EDR_3702-1392x928
Paylaş
 

Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz ölümünün 4. yılında Edremit’te düzenlenen iki ayrı törenle anıldı. Törende konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, sanatçının vasiyeti üzerine mezarının sade bir şekilde olduğunu ifade etti.

Sinema ve tiyatronun usta ismi Tuncel Kurtiz, mezarının bulunduğu Edremit’te çeşitli etkinliklerle anıldı. Sabah Kazdağları’nın eteklerindeki Çamlıbel kırsal mahallesinde bulunan mezarı başında düzenlenen törenin ardından ikinci tören Güre Mahallesi’ndeki Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde düzenlendi. Kurtiz’in ailesi tarafından düzenlenen etkinlikte ilk önce sanatçının hayatını anlatan ”Tuncel Kurtiz Belgeseli” gösterilirdi. Ardından Sema Moritz’in piyano müzik dinletisi sunuldu.

Törene katılan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, sanatçının mezarının vasiyeti üzerine sade bir mezar şeklinde olduğunu belirterek “Büyük ustanın mezarının neden hala yapılmadığına dair kendini bilmezler tarafından söylentiler çıkarılıyor. Bu tür konuşmalar yakınlarını ve bizleri üzüyor. Bazıları beton görmeden adeta rahat edemiyorlar. Büyük usta böyle istemişti, betonlaşmayı güzelleyenler Tuncel Kurtiz’i anlayamazlar. Çok sevdiği Kazdağları’nda huzur içerisinde uyuyor” diye konuştu.Kurtiz’in eşi Menend Kurtiz, açıklama yapmazken katılan konuklara teşekkür etti. Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi Kurucusu Murat Bostancıoğlu da galeriyi kurarken Tuncel Kurtiz için özel bir bölüm hazırladıklarını belirterek “Yeri doldurulamayacak, değerli bir insan olan, tanışma fırsatı yakaladığımız bölgemizin insanı olan değerli Tuncel Kurtiz’i bizlerde kendi imkanlarımız ölçüsünde galerimizde yaşatmaya gelecek kuşaklara tanıtmaya çalışıyoruz” dedi. Konuklara ve vatandaşlara lokma dağıtıldı. Törene Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Kurtiz’in eşi Menend Kurtiz, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.