foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TÜKODER’den kayıp-kaçak bedeli açıklaması

timthumb
Paylaş
 

TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Necdet Bayhan, vatandaşlara elektrikte kayıp-kaçak bedellerini geri almaları için tüketici hakem heyetleri ve mahkemelerine başvurma çağrısı yaptı.
Elektrik dağıtım şirketlerinin, abonelerinden 35 milyar lirayı bulan kayıp-kaçak bedeli tahsil ettiğini söyleyen Bayhan, “Elektrik şirketleri, Yargıtay Genel Kurulu’nun aldığı bu karardan sonra ortak açıklamayla 35 milyar lirayı bulan bu soygunun geri ödenmesinin imkansız olduğunu ve şirketlerin bu paraları ödemesi halinde iflas edeceklerini bildirdiler. Geçmiş dönem iktidarı da bunun üzerine, bu paraların geri ödenmemesi için bir yasa tasarısı hazırlayarak Parlamento’ya sunmuş ancak araya giren seçimler dolayısıyla bu kanun çıkarılamamıştır. Yasa tasarısı halen Parlamento’da beklemektedir. İktidar ve EPDK tüketicilerin değil, elektrik şirketlerini yanında yer almıştır, milyonlarca tüketicinin karşısında olmuştur. İktidarın ve EPDK’nın böyle bir yetkisi yoktur.” dedi.
Abonelerin, son 10 yılı kapsayan bu bedelleri geri alabileceğini belirten Bayhan, “Tüm tüketicilerimizi, geçmiş yıllarda ödedikleri haksız ve hukuksuz kayıp-kaçak ve benzeri kalemlerden doğan alacaklarını almak üzere tüketici hakem heyetlerine ve tüketici mahkemelerine başvurmaya davet ediyoruz. Derneğimiz bu konuda tüketicilerimize hukuki yardımda bulunacaktır” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan YENİ BANSİAD YÖNETİMİNDEN BELEDİYE ZİYARETİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.