TRAFİK HAFTASI KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

Paylaş
 

Trafik haftası Bandırma Cumhuriyet Meydanında kutlandı. Kutlama törenlerine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Belediye Başkan Vekili İsmail Ay, İlçe Jandarma Komutanı YRB. Recep Cansu, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Mutlu Aslan, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük ve okullar da katıldılar.

İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından polis memuru Ergin Bayhan Trafik haftasıyla ilgili konuşma yaptı. Konuşmanın ardından tören, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve ödül almaya hak kazanan personellere Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkan Yrd. İsmail Ay, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı YRB. Recep Cansu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ve Şoförler Odası Başkanı Ali Acar tarafından ödüllerinin verilmesiyle devam etti

İnsan faktörünün kazalara etkisi ülkemizde %90 oranında iken Avrupa ülkelerinde %50’dir
Dünyada her yıl Mayıs ayının ilk haftası Karayolu Güvenliği ve Polis Haftası olarak kutlanmaktadır. Bugün burada” Trafik Haftası” nedeniyle toplanmış bulunuyoruz. Göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle teşekkürleri sunuyorum. Diyerek başlayan Ergin Bayhan yaptığı konuşmada; ”Trafik günümüz toplumlarının en önemli sorunlarından biridir. Trafik polisinin çözebileceği bir sorun olarak görülmesine karşın günümüzde sorunun çözümü için herkesin katılımının gerekli olduğu bir gerçektir. Bu sürecin en önemli hareket gücünün ise eğitim olduğu, sorumlulukların paylaşılması kişi ve kurumların eğitsel olanaklardan daha fazla yararlanmasının gerekliliğini gündeme getirmiştir. İnsan faktörünün kazalara etkisi ülkemizde %90 oranında iken Avrupa ülkelerinde %50 dir. Bu açıdan bakıldığında sürücü, yaya ve yolcu olarak insan merkezli bu sorunun çözülmesinde eğitimin önemi de daha da artmaktadır. Bilinçli nitelikli sorumluluk sahibi trafik kültürü oluşmuş, sürücü, yaya ve yolcuların yetiştirilmesi önemli ölçüde mümkündür” dedi

İlçemizde trafiğe kayıtlı toplam 52.824 adet motorlu araç, 66.617 adet sürücü belgeli vatandaşımız mevcuttur
Bayhan Konuşmasının devamında; “İlçemizde trafiğe kayıtlı toplam 52.824 adet motorlu araç, 66.617 adet sürücü belgeli vatandaşımız mevcuttur. Bu rakamlara Bandırma dışında aracını tescil ettiren ve sürücü belgesini dışarıdan alanları da eklersek rakamların daha da büyüdüğü muhakkaktır. Bandırma da yaşayan her 3 vatandaştan birinin motorlu aracı, her iki vatandaştan birisinin sürücü belgesinin olduğu anlamına gelmektedir. Bu da Türkiye ortalamasının kat ve kat üstündedir. Bandırma da 2016 yılında İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, Trafik denetleme büro amirliği ve bölge trafik istasyon amirliğimiz tarafından müdahale edilen toplam 1073 trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda toplam 8 vatandaşımız yaşamını yitirmiş. 747 vatandaşımız yaralanmıştır.2016 yılında yapılan denetimlerde ise 495 adet sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur. 89.619 kişiye toplam 6 milyon 44bin 405 TL trafik para cezası uygulanmıştır” dedi.

P5080034 P5080032 P5080027 P5080016

Haber: Emel Moralı

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.