TOPLUM TARAMA ÇALIŞMASI BAŞLIYOR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

TOPLUM TARAMA ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye İstatistik Kurumunca Kovid-19 ile mücadele için başlatılan “ Toplum Tarama Çalışması “ kapsamında 13-19 Haziran tarihleri arasında İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TUİK tarafından rastgele belirlenen adreslere gidilerek kişilerin rızası dahilinde ELİSA testi için kan örneği ve PCR Testi için sürüntü örneği alınacaktır.

Saha ekiplerinin çalışmalarına; İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız ve Mahalle Muhtarlarımızca gerekli desteğin verilerek vatandaşlarımızın Toplum Tarama Çalışmasına katılımı konusunda bilgilendirilmeler yapılacaktır.

Vatandaşlarımız; İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TÜİK tarafından rastgele belirlenen hanelere gidilerek yapılan testlerin sonuçlarını bir gün sonra e-Nabız üzerinden öğrenebileceklerdir.

Bu kapsamda, ilçemizde rastgele seçilen bir dairesinin kapısını çalan test ekibimiz, olumlu yanıt alması üzerine çalışmalarına başlayacaktır. TC kimlik numarası ve cep telefon numarası kayıtlarının alınmasının ardından hazırlanan anket soruları yöneltilerek alınan cevaplar, Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS) mobil uygulamasına kaydedilecektir.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.