TOPLUM GÖNÜLLERİ KULÜBÜNDEN BAŞKAN MİRZA'YA ZİYARET | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

TOPLUM GÖNÜLLERİ KULÜBÜNDEN BAŞKAN MİRZA’YA ZİYARET

Paylaş
 
google haberlerde takip et

17 Eylül Üniversitesi Toplum Gönülleri kulübü üyeleri Şafak Canbad, Simge Çıvgın, Mustafa Bor ve Buse Polat Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında, 5-8 Mayıs tarihlerinde Bandırma, Kapıdağ, Edincik ve Kuşcenneti’nde yapılacak olan ve çevre, tarih ve geri kazanım üzerine düzenlenecek “Doğa’nın Oyunu Ulusal Projesi” ile ilgili Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya bilgi veren üyeler, Bandırma’ya 5 Mayıs tarihinde diğer üniversitelerden ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan gelen toplam da 60 tane katılımcının yer alacağını belirttiler.

Projenin ilk gününde Erdek’teki konaklama alanında çevre(çevresel sorunlar, bandırma doğası), tarih ve geri dönüşüm/kazanım üzerine atölyeler ve oturumlar olması planlanıyor. 2. Günün sabahında Kapıdağ’da Kyzikos tarihi ve doğa üzerine etkinlikler yapılarak (Trekking, Rehber tarafından Kyzikos tarihi tanıtımı) öğleden sonra Edincik Mahallesinde bulunan Osmanlı’dan kalan kültürel miras tanıtılacaktır. 3. Gün sabahtan Kuş Cenneti köyüne gidilerek orada bulunan doğal güzellikler üzerine tanıtım yapılacaktır öğleden sonra Bandırma’ya gelinecek ve Sahil Bandında “Let’s Do İt” etkinliği yapılacaktır.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Yaşadığımız dünyayı korumak ve temiz tutmak tüm insanlığın olduğu gibi yönetimi elinde bulunduran siyasi iktidarlarında önemle üzerinde durması ve duyarlılık göstermesi gereken bir noktadır. Unutulmamalıdır ki hiçbir ekonomik yatırım doğayı ve çevreyi tehlikeye atacak kadar değerli değildir. Tam tersine doğanını ve çevrenin sağlığını ön planda tutan yatırımlar gerçekleştirmek öncelikli hedefler arasında yer almalıdır “ dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.