TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA GİZLİ DENETİM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA GİZLİ DENETİM

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. bünyesinde hizmet veren yaklaşık 800 toplu taşıma aracı gizli personel tarafından sürekli denetim altında. Yolcu gibi ulaşım araçlarına binen gizli denetçiler, şoförlerin kurallara uyup uymadıklarından, yolculara karşı davranışlarına kadar her şeyi inceliyor.

Bu yılın Mart ayında başlayan uygulama ile il genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarına Balkart’ları ile yolcu gibi binen denetçiler, şoförlerin durak harici yerlerde yolcu almasından tutun da, Balkart yerine para alınmasına, yolculara karşı davranışlarına kadar bir çok hareketi not ediyor. Olumsuz davranış ve uygulamaları not eden denetçiler daha sonra hazırladıkları raporları BTT’ye sunuyor. BTT tarafından da kurallara uymayan şoför ya da işletmecilere cezalar kesiliyor.

Uygulama sonrası BTT bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında kurallara uyma oranının artış gösterdiği gözlemlendiğini ifade eden yetkililer, uygulamanın devam ettiğini belirttiler. Yetkililer bugüne kadar 100’e yakın araca cezai işlem uygulandığını açıkladılar.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.