TOLGA TOSUN'DAN KÖYLÜMÜZE MÜJDELER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TOLGA TOSUN’DAN KÖYLÜMÜZE MÜJDELER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun, Külefli, Gölyaka, Çepni, Yeşil Çomlu, Kirazlı ve Kuşcenneti kırsal mahallerinde halka seslendi. Projelerini köylülere anlatan Tosun, kooperatifleşme vurgusu yaparak kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılık alanlarında önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi her geçen gün tarım ve hayvancılıkta da dışa bağımlı duruma getirildiğini vurgulayan Tosun, belediye seçimlerinin ardından köylünün üretimini artırmanın yanı sıra emeğinin karşılığını alacağı projeleri birer birer yaşama geçireceklerini söyledi.

Tosun, “Çiftçimiz ektiği ürünün karşılığını alamıyor. Yeme sürekli zam gelirken süt fiyatları 8 aydır aynı. En pahalı mazotu kullanıyoruz, gübre sürekli zamlanıyor. Çiftçimiz, emeklimiz, işçimiz zor durumda. Bizim artık bu gidişe 31 Mart’ta sarı kartı göstermemiz gerekiyor. Hem Bandırma’da hem de Balıkesir’de Millet İttifakı adaylarını desteklemeniz lazım. İktidara yerel yönetimlerde sarı kartı gösterip genel seçimlerde de kırmızı kartı gösterdiğimizde elbirliğiyle refah seviyemiz yükselecek. İsmail Başkanımızla, kırsal alanlarda kuracağımız kooperatiflerle birlikte çiftçimizin yanında olacağız. Bandırma Belediyesinde oluşturacağımız tarım ve hayvancılık birimiyle birlikte köylümüzün üretimini kaliteli bir biçimde artıracağız. Köylümüze ziraat mühendisinden tutun da teknik elemanlarımızla destek vereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız İsmail Ok ile birlikte et ve süt alımlarıyla her zaman köylümüzün yanında olacağız. Elbirliğiyle Bandırmamızı ve kırsal mahallelerimizi kalkındıracağız. İnsanların dertlerine derman olmak için geliyoruz. ” dedi.

“BANDIRMA’NIN 50 YILI ÇEVREYE DUYARLI ŞEKİLDE PLANLANACAK”

Bandırma halkının sorunlarını iyi bildiğini ve çözümler ürettiklerini aktaran Tolga Tosun, Bandırma’da her geçen gün artan işsizlik probleminin çözülmesinin yaşamsal önem taşıdığına işaret etti. Bandırma’nın sanayi yatırımlarıyla önümüzdeki dönemde 50 yılının planlanacağını belirten Tosun, Bandırma’nın geleceğini çevreye duyarlı bir şekilde planlayacaklarını vurguladı. Tosun, “1/100000’lik planla birlikte Bandırmamıza sanayi yatırımları gelecek. Biz gençlerimize iş imkânı sağlanması için uygun koşulları yaratacağız. Sanayinin gelmesi ile Bandırmamız zenginleşecek. Belediyemiz kırsalına daha çok sahip çıkacak. Bandırma Türkiye’nin göz bebeği. Bu dönemde Bandırma’nın önümüzdeki 50 yılı şekillenecek. Alanında uzman bir meclis kadromuz var. Sizden aldığımız destekle Bandırma’nın önünü açıp; insana, doğaya, çevreye, denizimize ve gölümüze, tarım ile hayvancılığımıza zarar vermeyecek şekilde sanayileşme sağlayacağız. İnsanlarımıza iş imkânı yaratacağız.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.