TOLGA TOSUN'DAN BANDIRMA'DA GÖVDE GÖSTERİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TOLGA TOSUN’DAN BANDIRMA’DA GÖVDE GÖSTERİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun’un cumartesi günü Bandırma Cumhuriyet Meydanı’ndaki seçim startına ise 2 binden fazla katılım oldu. Meydanın dolduğu organizasyon adeta şenlik yeri gibiydi. Başkan Adayı Tolga Tosun davul zurna ve bayraklarla karşılandı. İYİ Partililer Tosun için düzenlenen organizasyonda yer aldı. Bandırma eski Belediye Başkanı Sedat Pekel de Tosun’un yanındaydı.

CHP’nin Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun Cumhuriyet Meydanı’ndan seçim startını verdi. Cumartesi günü Bandırma Cumhuriyet Meydanı CHP ve İYİ Partililer ile Bandırmalılar’ın katılımıyla adeta şenlik alanine dönüştü. Başkan Adayı Tolga Tosun bayraklarla, davul zurnalarla karşılandı. CHP Milletvekilleri Ahmet Akın ve Fikret Şahin’in yanı sıra CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, CHP ve İYİ Partili grupların doldurduğu alanda, CHP’nin altı oklu bayraklarının yanı sıra İYİ Parti bayrakları da yer aldı.

CHP’nin yeni dönem için aday göstermediği Dursun Mirza ve ekibi Tosun’un seçim startında yoktu. Mirza’nın Başkan Yardımcılığını yapan, yeni dönemde CHP’den aday adayı olan Ozan Onur ise Tolga tosun’un yanındaydı. 2 binden fazla katılımın olduğu organizasyonda, Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun, ilçe halkına seslendi. Tosun, “Millet İttifakı’nın başkan adayı olarak karşınızdayım” dedi.

BU SEÇİM BANDIRMA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Tolga Tosun, Bandırma ve Balıkesir ölçeğinde yaşanan sorunlara ve gelişmelere hakim olduğunu söyledi. Hem Bandırma hem de Büyükşehir’de meclis üyesi olarak görev yaptığını belirten Tosun, 31 Mart seçimlerinin Bandırma için önemine dikkat çekti. Tosun şöyle konuştu:

“Bu seçimin ilçemiz için son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu kentin sakinlerinin Bandırma’nın acil olarak ihtiyaç duyduğu, bir zihniyet değişimidir. Zihniyet değişimiyle neyi kasttettiğimi şöyle açıklamak istiyorum. Mesela yönetimde özen. Özenli yönetim bu kentte yaşayan herkesin sesine kulak veren, herkesi dinleyen bir yönetim demektir. Bu kentte yaşayan insanların temsilcilerinin, yönetimden dışlamamak demektir. Sizlerin oylarıyla Bandırma belediye başkanı seçildiğim takdirde tüm yönetim sürem boyunca ortak bir masa kurmayı ve Bandırma’nın geleceği için, ortak çözümler üretme sözü veriyorum. Bu ortaklık inanın, hem Bandırma sakinlerinin yaşam kalitesini arttıracak, hemde bu kentte yaşamaktan keyif almalarına neden olacaktır.

BANDIRMA’YI KÜLTÜR VE SANATIN BULUŞMA NOKTASI YAPACAĞIZ

Sevgili Bandırmalılar Bandırma gözde bir çekim merkezi olacak. Vereceğiniz kararla doğacak zihniyet değişimi, Bandırma’yı gözde bir çekim merkezi yapacaktır. Sanatçılarımızla, kültür sanat insanlarıyla, akademisyenlerle, gözde bir Bandırma için çalışacağız. Bandırma’yı kültürel ve sanatsal bir buluşma noktası yapacağız. Bir kent ancak ortaya koyduğu kültür ve sanat eserleriyle değer kazanabilir. Bandırma ancak ürettiği fikirler ve değerlerle katma değer yaratabilir. Bütün bunlar mümkün ve bu hedeflere ulaşmak hiç zor değil. Bu şehir hepimizindir. Biz bu şehir hepimizin anlayışla Bandırma’yı yönetmenin sözünü veriyoruz. Şeffaflığa Halka meclise ve meclis üyeliğine hesap vermek prensibine, vicdana ve adelete dayalı bir yönetim anlayışı sözü veriyoruz.

VİCDANIMI RANT KÜLTÜRÜNÜN ÖNÜNDE TUTACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

Seçildiğimiz takdirde yaptığı işi özenle yapan, herkesin hakkına saygıyla  yaklaşan, sorumluluklarını bilen, kibirden arınmış güler yüzlü, hukuku en üstte tutan ve kararlarını uygulayan bir yönetim anlayışı vaad ediyoruz. Beton binaların yükselmesinin, bu ilçe sakinlerine katacağı birşey yok.  Yeterince bina var. İhtiyacımız olan tek şey biraz nefes almak. Vicdanımı, rant kültürünün her zaman önünde tutmaya söz veriyorum. Herşey bakış açımızı değiştirmemizde gizli. Bandırma’nın 54 mahallesinde, kadınların, çocukların, engellilerin kendini özgür, mutlu ve huzurlu hissettiği ortamı yakalayabiliriz. Nefes alınabilen, modern, çevre dostu, engelli dostu bir Bandırma asla hayal değil. Bunu birlikte başarabiliriz.

İŞSİZLİK BANDIRMA İÇİN ÇOK BÜYÜK SORUN

Gençlere iş imkanı yaratacağız.  İşsizlik sadece Bandırma’nın değil, ülkemizin sorunu. Özellikle genç nesilde işşiz oranı tarihin üst noktalarına tırmanmış durumda. İşşislik sorununun doğurduğu sosyo ekonomik sorunlar,  gelecek açısından endişe verici boyutlara ulaşıyor. Bir ilçe belediye başkanı işşizlik sorunuyla doğrudan ilgili değil gibi görülebilir. Eğer o belediye başkanı Bandırma’nın belediye başkanıysa o sorumluluktan kaçamaz. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarının, fabrikaların, otellerin, işletmelerin yani kısaca binlerce işverenin bulunduğu bir kentin belediye başkanı kuşkusuz iş bulmakla da mükelleftir. Kuracağımız merkezle işveren ve işçi adayını sağlıklı bir ortam sağlıklı verilerle buluşturacağız. Gezilmedik işyeri, diyalog kurulmadık işveren bırakmayacağız. İş bulma konusunda önceliğimiz, alt gelir gruplarımızın yaşadığı mahallelerimizdeki gençlerimiz olacak.

BANDIRMA’YA AİT BİR KÜLTÜREL KİMLİK OLACAK

Kentimizde yaratmamız gereken bir de Bandırmalılık kültürü var. 150 bin kişiye ev sahipliği yapan bu kente ait bir kültür yaratmak. İnsanların gururla Bandırmalıyım demesini sağlamak zor değil. Sadece doğru adımlara ihtiyaç duyulan bir mesele. Göreve geldiğim takdirde Bandırma’nın kültürel gelişimine özen göstererek, kentte yaşayan her kesime hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Her şeyden çok insana değer veren, ayrımcılık yapmayan bir yönetim anlayışı sergileyeceğimize söz veriyoruz.

DOĞAYA, EMEĞE, TARİHE, BİLİME, KENTE, DEĞERLERE, İNSANA SAYGI

En küçüğünden, en büyüğüne projelerimizi hayata geçirirken ve karşılaştığımız her sorunun çözümünde en önemli anahtarımız saygı. Doğaya, emeğe, tarihe, bilime, kente, değerlere ve insanlara saygı ilkemiz olacak. Üretilecek projeler herhangi bir kişi ya da kesimin aklının istek ve heveslerinin ürünü olmayacak. Bandırma’nın gereksinimleri ve kapasitesi çerçevesinde, Geleceği birlikte kurma iradesiyle şekillenmiş büyük bir uzlaşmanın ürünü olacak. Her işimizde ışığımız Mustafa Kemal Atatürk olacak. Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayış, Bandırma’da hakim olacak. Gelin ortak akılla, beraber yönetme kültürüne devam edelim. Gelin sanatla, bilimle buluşmaya devam edelim. Gelin sanatla, bilimle buluşmaya devam edelim. Gelin emeğe, hak edilen değeri vermeye devam edelim. Gelin hayalini kurduğumuz Bandırma’yı beraber kuralım. Bugün burada özgür iradesiyle beni dinleyen bütün Bandırmalılara teşekkür ediyorum.

BANDIRMA’DA TÜM SEÇMENLERİN OYLARINA TALİBİM

Sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil aynı zamanda farklı siyasi partilere gönül tüm seçmenlerimizin oylarına talibim. Bandırma halkına taahhüt edilen yarım kalmış ya da henüz başlanmamış projeleri hızla hayata geçirme sözü veriyorum. Önceki dönemlerde Bandırma’ya katkı sağlamış, tüm Belediye Başkanlarımıza, Bu sorumluluğu bana ve arkadaşlarıma veren, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Merkez Yürütme Kurulumuza, Parti Meclisimize, Bu yolda benimle omuz omuza yürüyeceklerinden hiç şüphe duymadığım Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarıma, Bu ittifakın oluşmasında büyük katkı sunan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e ve tüm İYİ Partili dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.