TOLGA TOSUN: ÖNCE ÇOCUKLAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TOLGA TOSUN: ÖNCE ÇOCUKLAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Bandırma Belediye Başkan Adayı Av. Tolga Tosun, Türkiye’nin ve Bandırma’nın geleceği için çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesinin önemine değinerek çocuklara yönelik projelerin öncelikli olduğunu açıkladı.

Millet İttifakı ve CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Av. Tolga Tosun, projeleri konusunda bilgi vererek Bandırma’nın gelişimini ve sosyolojik yapıyı dikkate alarak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Sosyal demokrat belediyeciliği yaygınlaştıracaklarına dikkat çeken Tosun, toplumun farklı gelir düzeyine sahip kesimleri arasında fırsat eşitliği oluşturacaklarını vurguladı. Özellikle çocukların sağlıklı gelişimi için kreş- gündüz bakım evi ve çocuk köyü projelerini en kısa sürede yaşama geçireceklerini belirten Tolga Tosun, bu projelerle ailelerinin ekonomilerine de katkı sağlayacaklarını belirtti. Tosun; “Bizim belediyecilik anlayışımızın temelini çocuklarımız oluşturuyor. Ne yazık ki çocuklarımız bizler kadar şanslı değil. Bizler sokaklarda, mahalle aralarında dilediğimizce oyunlar oynuyorduk. Ancak bugün aileler ‘çocuğumun başına bir şey gelir’ kaygısı yaşıyorlar. Her gün yaygın basında okuduğumuz haberleri düşündüğümüzde de pek haksız sayılmazlar. Biz öncelikle 3 mahallemizde belediye kreşlerini yaşama geçireceğiz. Bu sayede kadınlarımızın iş yaşamına katılmasının önünü açacağız. Ayrıca aileler çocuklarını buraya saatlik olarak da bırakabilecek. Çocuklarımız belediyemizin emin ellerinde olacak. Herkes çocuğunun iyi eğitim almasını istiyor ve bunun ilk aşaması da okul öncesi eğitim. Kreşlerimizde diğer kreşler gibi de olmayacak. Çocuklarımız burada bilim ve sanatla buluşacaklar. Bugün yalnızca ekonomik durumu güçlü olan ailelerin çocukları bunlara erişebiliyor. Biz bu projemiz ile hem çocuklar hem de aileler arasında eşitliği sağlayacağız. Ayrıca kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz devam edecek. Yine çocuklarımız için enstrüman, tiyatro, drama, resim gibi bir çok alanda kurslar vermeye devam edeceğiz” dedi.
“ÇOCUK KÖYÜ BÖLGENİN YILDIZI OLACAK”
Çocuklarımız kaliteli zaman geçirebileceği bir diğer önemli projemiz ise ‘Çocuk köyü’. Burada çocuklarımıza yönelik çeşitli aktiviteler yapılacak. Oyuncak müzesi, kapalı ve açık alanda çocuk oyun parkları, uygulamalı teknoloji laboratuvarı, dinlenme alanları yer alacak. Çocuklarımız ve aileleri burada istediği gibi zaman geçirecek. Ayrıca çocukların babaları ve anneleriyle üretken zaman geçirmesini sağlayacağız. Bu köyde çocuklarımız anneleri ve babalarıyla teknoloji laboratuvarında bilimle iç içe olabilecek. Dışarı çıktığında oyun oynayacak. Bu ülkenin geleceği çocuklarımız ama ailelerin Bandırma’da çocuklarıyla zaman geçireceği alanlar çok sınırlı. Ülkemizin ve Bandırma’nın geleceği için önce sağlıklı, düşünen, araştıran ve Atatürkçü çocuklar yetiştirmeliyiz. Bizim sorumluluğumuz yalnızca bugüne değil aynı zamanda geleceğe ve dolayısıyla en başta çocuklarımıza karşı sorumluyuz. Bu projemiz Bandırma’yı da aileler için bir çekim merkezi yapacak. Bilimi, müzeyi, oyun ve spor alanlarını kapsayan projemizin bölgede bir benzeri daha yok” diye konuştu.
“MECLİSİMİZ VE PROJELERİMİZ BİR BÜTÜN” 
Meclis üyesi adayları ve projelerinin bir bütün olduğuna dikkat çeken Tosun, kendi alanında uzman meclis kadrosuyla projeleri yaşama geçireceklerini ve meclis üyelerinin kendi alanlarında projelere büyük katkılar sağlayacağını aktardı. Tosun, “Biz meclis üyelerimiz ile bu yola çıkarken herkesin kendi alanındaki projelere katkı sağlaması konusunda planlamalarımızı yaptık. Örneğin yıllardır Bandırma’da önemli eğitim hizmeti veren Fatma Sibel Salı hocamız kreşler-gündüz bakım evleri ve çocuk köyü konusunda önemli katkılar verdi ve vermeye devam edecek. Bizim her meclis üyemiz Bandırma’yı geleceğe taşıyacak yeteneklere ve birikime sahip. Biz belediye yönetimine, sosyal demokrasiye ekip çalışması olarak bakıyoruz. Ekibimizle birlikte Bandırma’ya değer katacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.