TOLGA TOSUN "HEPİMİZE GÖREVLER DÜŞÜYOR" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TOLGA TOSUN “HEPİMİZE GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Gününde Kadın Emek Platformunun Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği farkındalık oluşturma etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Av. Tolga Tosun da katıldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yakın temaslar içinde olan Av. Tolga Tosun’un belediyecilik anlayışının katılımcılık üzerine kurulu olduğunu biliyoruz. Birçok Sivil Toplum Kuruluşuna da üyeliği bulunan Tosun Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumun önemli yapı taşları olduğunu ve örgütlü mücadelenin daha geniş kitlelere ulaşarak etkilediğini belirtiyor. Av. Tolga Tosun; “STK’larla birlikte toplumumuz yararına yapılan etkinlik ve çalışmalarda yanlarında olmayı, destek vermeyi görev biliyorum. Yerel yönetimler insanlara birebir dokunma şansına sahip, dolayısıyla kadınlarımıza, çocuklarımıza ve engellilere pozitif ayrımcılık yaparak vereceğimiz hizmetlerle de Bandırma’mız kazanacak” dedi.

“Dünyada her şey kadının eseridir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizde onun izinden yürümenin önemini ve değerini her geçen gün daha anladığımıza dikkat çeken CHP Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Av. Tolga Tosun; “Üzülerek söylüyorum ama hepimiz de biliyoruz ki son yıllarda kadına yönelik şiddet artmıştır. Dolayısıyla sevgiyle yoğrulmuş eşit haklar ve paylaşımcı bir dünya düzeni için şiddete hayır diyoruz. Bu konuda toplumun bütün katmanlarına büyük görevler düşmektedir. Yerel yönetimlerde bu konuyu görev bilerek Kent Konseyiyle ve STK’larla işbirliği içinde projeler geliştirmek ve hayata geçirmek daha çok kişiye ulaşması açısından önemlidir. Dolayısıyla katılımcı, paylaşımcı ve üretken, etkin belediyeciliği vurguluyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.