Tolga Tosun “Askeri Çamlıkta planladığı rant projesine, tüm gücümüzle karşı çıkıyoruz.”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve beraberindeki parti heyeti Bandırma Askeri Çamlık’ta yapılması planlanan proje ile ilgili açıklamada bulundu.
Tosun “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, adeta oldubittiye getirerek Bandırma’mızın en güzide noktalarından olan eski Askeri Çamlıkta planladığı rant projesine, tüm gücümüzle karşı çıkıyoruz.
Büyükşehir Meclisinde muhalefet olarak “Hayır” oyu kullanmamıza rağmen, görüşümüz yok sayıldı. Kararı yargıya taşıyacak, sonuna kadar takipçisi olacağız. Bugün, Eski Askeri Çamlıkta Bandırma Bileşenleri tarafından düzenlenen ortak basın açıklamasına; CHP İlçe Örgütü Başkanımız Selim Panç ve İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyelerimiz, Bandırma Demokrasi Platformu ve duyarlı vatandaşlarımla birlikte katıldım.
Büyükşehir Belediyesi sekiz senede Bandırma için hiçbir şey yapmamış, şimdi sekiz dakikada yaptıkları oylamada aldıkları karar ile Bandırma halkına ait olan eski Askeri Çamlık arazisini ranta açarak, gelir elde edecek, bu gelirle de sahil bandımızı ve Cumhuriyet Meydanımızı düzenleyeceklermiş! Bu karar Bandırma’ya ve Bandırmalılara rağmen alınmış bir rant projesidir. Bu alana öğrenci yurdu, AVM, toplu konut yapmak telafisi mümkün olmayan büyük bir hatadır. Biz Bandırma Belediyesi olarak bu alan ölçüsünde başka bir arazi verelim, bu alanı bize devredin diyoruz ama yanıt alamıyoruz.
Arıtma tesisi ile göz boyama yapamazlar. Çünkü o tesisin bu aşamaya gelmesinde önceki dönem belediye başkanlarımız; rahmetli Halil Ünlü’nün, Cemal Öztaylan’ın, Sedat Pekel’in, Dursun Mirza’nın ve bizlerin çok büyük katkıları var. Kendilerine mal etmeleri son derece yanlış.
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ın üslubu, tavırları çok talihsiz. Hiç yakışmadı. Kaynaklarımıza, gelir getiren tüm birimlerimize Büyükşehir Belediyesi hükmediyor ama Bandırma’nın menfaatine olacak 1/5.000’lik planlamaları yapmaya yanaşmıyorlar. Fakat kendilerinin rant projesi söz konusu olduğunda 1/5.000’lik planları derhal işleme alıyorlar. Yanlışa “Dur” diyeceğiz.
Eski Askeri Çamlık Bandırma Halkınındır. Bu alana, Bandırmamızın ihtiyacı olan yeşil alanlar ve rekreasyon alanları yapmak istiyoruz. Proje rant için değil, halkımız ve Bandırmamızın geleceği için olmalıdır. Aksi bir karar halinde, haksızlıklar karşısında yek vücut olmuş Bandırmamızın en sert cevabını alacaklarından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tüm hemşerilerime ve Bandırmalı paydaşlarımıza saygılarımla.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA-İZMİR BANDIRMA-BALIKESİR TREN SEFERLERİ 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tolga Tosun “Askeri Çamlıkta planladığı rant projesine, tüm gücümüzle karşı çıkıyoruz.”

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x