TIP FAKÜLTESİ AÇILIYOR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

TIP FAKÜLTESİ AÇILIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin uzun zamandır kuruluş hazırlık çalışmalarını yürüttüğü Tıp Fakültesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı doğrultusunda, 16.06.2020 tarih ve 31157 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kurulmuş bulunmaktadır.

Bu karar neticesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi’ne Tıp Fakültesi de ilave olmuş ve fakülte sayısı 9 olmuştur.

Üniversitenin, büyüme hedefleri doğrultusunda planlamış olduğu yeni fakülte, meslek yüksekokulu, bölüm ve programların açılması için gerekli çalışmaları titizlikle sürdürmektedir. Bu kapsamda Üniversite bünyesinde Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi kurulması için de çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca Balıkesir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Susurluk Meslek Yüksekokulu’nun Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne devrinde de son aşamaya gelinmiştir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde akademik faaliyete başlayan Tıp Fakültesinin, başarılı çalışmalar ve hızlı bir gelişim süreci göstereceği inancıyla Üniversiteye ve kentimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.