TİCARET ODASI 4. MESLEK KOMİTESİNDEN İSTİŞARE TOPLANTISI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TİCARET ODASI 4. MESLEK KOMİTESİNDEN İSTİŞARE TOPLANTISI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

4. Meslek Komitesinin organizasyonunda 26.12.2019 tarihinde odanın konferans salonunda 4. Meslek Grubu üyelerinin katılımları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Son dönemde inşaat sektöründe yapılan kanuni düzenleme ve yönetmeliklerin görüşülerek, çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda, ilgili kanunlar hakkında 4. Meslek Komitesi Başkanı Abbas YAŞAR ve Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyesi Ayhan ATİK tarafından bilgilendirme yapıldı.

Meslek Grubu Üyeleri tarafından çözüm aranan sıkıntıların paylaşıldığı “Yapı Müteahhitlerin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik” , “Otopark Yönetmeliği” ve “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” ile ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin belirtildiği dilekçelerin, ilgili kurumlara gönderilmesine karar verildi.

Toplantıda başlıca yaşanan sorunlar olarak, H sınıfı belgeye sahip müteahhitler için belirlenen 1000 m² alan uygulaması, riskli yapılarda istenen teminat mektuplarının getirdiği maliyetler ve otopark yönetmeliğinin sadece geniş parsel alanlarında değil tüm parsellerde uygulanacak olması belirtildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.