foto-deniz1

TİCARET BORSASI’NDA DEĞİŞİM YÖNETİMİ TOPLANTISI

Paylaş
 

Borsanın ve İşkur Bandırma Hizmet Merkezi organizasyonunda, Prof. Dr. Erdoğan Koç’un konuşmacı olarak katıldığı “Değişim Yönetimi” toplantısı gerçekleşti.

Borsasının meclis salonunda sanayi işletmelerinin sahipleri, müşteri ve insan kaynakları yöneticilerine yönelik olarak, Doç. Dr. Metehan Yılgör’ün moderatörlüğünde, “Değişim Yönetimi” konusunda gerçekleşen toplantıya Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İşkur Müdürü Emrullah Narin, Borsanın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Borsamızın Genel Sekreteri Ertunç İşbay ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi ve toplantının moderatörü Doç. Dr. Metehan Yılgör, bu toplantıların iki ayda bir, birlik ve beraberlik sağlanması amacıyla Bandırma’da ki sanayi ve işletmelerin sahipleri ve personel temsilcilerini bir araya getirdiğini belirtti.
Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma’nın güzel bir üniversiteye, kaliteli hizmet veren İşkur’a ve Bandırma’yla ilgili tüm faaliyetlere katkı sağlayan Ticaret Borsası’na sahip olduğuna dikkati çekerek, “Biz de bu kuruluşlarımıza destek veriyoruz” dedi. Kaymakam Yazar, içinde bulunduğumuz 21. yüzyılın gelişim çağı olduğuna işaret ederken, “Çağı yakalamak ve üretmek için bilmek gerekir. Bu bağlamda düzenlenen toplantının yararlı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı Halit Sezgin de konuşmasında ülkemizdeki 113 borsa arasında, tarım ürünlerinin elektronik ortamda satışa sunulduğu sayılı borsalar arasında yer aldığını vurgularken şunları söyledi:
“113 borsa içinde, hububat fiyatlarını arz ve talebin kesiştiği noktada belirleyen 7 borsa arasında yer alıyoruz. Bu arada, işsizliğin en aza, hatta sıfıra inmesi için de kurum olarak elimizden geleni yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.
İşkur Bandırma Hizmet Merkezi Müdürü Emrullah Narin’in, kurum hakkında bilgi vermesinin ardından Prof. Dr. Erdoğan Koç, “Değişim Yönetimi” konulu sunumunu yaptı. Koç, “Her alanda ilerlemek ve kendimizi geliştirmek için bazı şeyleri mutlaka değiştirmeliyiz. Yaptığı işi yenilemeyerek, aynı şekilde sürdürenler yerinde kalır, hatta geriler. Bu nedenle eski düşüncelerden kurtulup, yeni düşünceler bulmalıyız” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.