foto-deniz1

THK 91 yaşında

7
Paylaş
 

Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, THK’nın kuruluşunun 91.yılı nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu. Memişler, Türk Hava Kurumunun 16 Şubat 1925 yılında Atatürk’ün talimatıyla kurulan, Cumhuriyet’in en eski ve köklü kurumlarından biri olduğunu söyledi. Memişler, “Türk havacılığı; askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, bunda Türk Hava Kurumunun büyük katkıları bulunmaktadır” dedi.
-Ülke havacılığına ivme kazandırdık
Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay üniversitesini 2011 yılında THK tarafından açıldığını anımsatan Memişler “Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içinde İzmir Ulaştırma Fakültemizi de hizmete açtık. Böylelikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi 4 Fakülte,3 Enstitü ve 2 Meslek yüksekokulu ile Ülkemiz Havacılığına önemli bir ivme kazandırdık. 5 yıl gibi kısa bir sürede Türk Hava Kurumu tarafından 300 binin üzerinde gencimize havacılık eğitimi verildi. Milli Bütçeden doğrudan pay almayan THK halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkânlarını seferber etmektedir” dedi.
-Vatandaşımızın yanındayız
Havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkeye kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal kurum olduğunu kaydeden Memişler “Havadan yangın söndürme kabiliyetimiz her geçen gün daha da güçleniyor. Ülkemiz ormanlarını yangınlardan korumak için canları pahasına görev yapan ateş savaşçılarımız, orman ve su işleri bakanlığımızın emrinde görevlerine devam ediyor. Ancak bu önemli faaliyetlerimiz sadece yangın söndürme hizmetimizle sınırlı kalmadı. 17 helikopterimiz ile ülkemiz insanlarına Sağlık Bakanlığımız yönetiminde şifa dağıtmaya devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Acar: Zamlar gözden geçirilecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.