TATİL ZAMANI
foto-deniz1

TEOG SINAVININ YERİNE MİS

Paylaş
 

Ortaokullarda uygulanacak olan yeni sınav sistemi MİS’in 24 pilot ilde deneneceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kaldırılması kararlaştırılan ortaokullarda uygulanan TEOG sınavının yerini alacak olan yeni sınav sistemiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

HAZIRLIK TALİMATLARI VERİLDİ
Milliyet’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘merkezi sınav olmasın’ talimatıyla birlikte MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü illere bir yazı göndererek 5. sınıflarda uygulanacak yeni sisteme ilişkin hazırlık talimatlarını belirtti. Gönderilen genelgede 2017 yılında ilk kez uygulanacak sınavın adı ‘Milli İzleme Sınavı (MİS)’ olarak yer aldı.

TEST VE AÇIK UÇLU SORULAR BİR ARADA
Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi ile gerçekleştirilecek olan sınav 5. sınıflarda Aralık ayında uygulamaya geçirilecek. Çoğunluğunu test sorularının oluşturacağı sınavda açık uçlu sorularda yer alacak. Böylece çocukların değerlendirilmesi sağlanacak.

Sınavda Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri yer alırken, MEB pilot illere ilk dönem sonuna kadar yetiştirilmesi gereken konuları da bildirdi.

YİRMİ DÖRT ŞEHİRDE DENENECEK
Sistemin ilk olarak pilot uygulama için seçilen 24 şehirde denenmesine karar verildi. Bakanlık tarafından belirlenen iller listesinde, Aydın, Bursa, Erzurum, Mardin, Mersin, Konya, Gaziantep, Kayseri, Trabzon’un da yer aldığı 15 büyükşehir bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan YAP,İŞLET,DEVRET PROJELERİNİN GELİRLERİ AÇIKLANDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.