TEOG SINAVINDA 110 ÜSTÜ DOĞRUYA İHO'DAN UMRE ÖDÜLÜ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

TEOG SINAVINDA 110 ÜSTÜ DOĞRUYA İHO’DAN UMRE ÖDÜLÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma İmam Hatip Ortaokulu, sekizinci sınıf öğrencilerinin katıldığı 23-24 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Teog sınavlarının ilkinde başarılı olan öğrenciler için verilen en anlamlı ödüllerden birisine imza attı. Sınavda 110 ve üzerinde doğru yapmayı başaran öğrencilerini Umre ödülü ile ödüllendiren okul, bugünlerde 17 öğrencisini öğretmenleri ile birlikte Umre ’ye gönderdi.
Okul müdürü Cihat Demirci yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimiz yaz tatilinden itibaren çok yoğun bir çalışma temposuna girdiler. Gece gündüz çalıştılar ve çok büyük emek sarf ettiler. Okul olarak onları, emeklerinin karşılığında bir ödül ile ödüllendirmek ve çalışma sürecinde en güzel şekilde motive etmek istiyorduk. Bu kutsal yolculuk için planlama yaptık ve Cenâb-ı Hak nasip etti, onlara bu imkânı sunabildik.
Teog sınav çalışmaları öğrenciler için uzun ve yorucu bir maratondan başarılı bir şekilde çıkabilmek demek. Biz okul olarak büyük ödülümüze giden yolda çalışma altyapısını fedakâr öğretmen ve ilgili velilerimiz ile sağlıklı bir şekilde oluşturduk. Geziler, kahvaltı programları, çalışma kampları, deneme sınavları vs. ile öğrencilerimizi hiçbir destekten mahrum bırakmadık. Sonucunda öğrencilerimiz bu süreçten çok başarılı bir şekilde çıktılar ve bu ödülü sonuna kadar hak ettiler.
Henüz küçük yaşlarda umre yapmak, Mescid-i Haram’ı, Peygamber Efendimiz’in doğduğu evi, kabrini, sahabilerin yaşadıkları beldeleri, ilk vahyin geldiği Hira Mağarası’nı görmek, üstelik bu yolculuğu arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte yapabilmek çok farklı bir tecrübe olacak. Hayatlarında unutamayacakları bir anı olacak. Bu heyecan onlar için de tarifsiz duygulara vesile oluyor. İnşallah okul olarak daha nice güzel organizasyonlar ile öğrencilerimizin ufuklarına, hatıralarına ve bulundukları yaş itibarı ile duygu dünyalarına zenginlikler katabilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.