foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TEKNİK LİSELERE İHTİYACIMIZ VAR

teknik-lise
Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi ek binasında incelemelerde bulunarak, elektrik bölümünde eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

Vali Ersin Yazıcı, meslek liselerinin ekonomiye ve Türkiye’nin gelişimine önemli katkı sağladığını söyledi. Üst düzey eğitim sisteminin meslek liselerinde var olduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, teknolojinin gelişmesi ile birlikte meslek liselerindeki eğitimin de geliştiğini bildirdi.

 

UYGULAMALI EĞİTİMLERLE

BİR MESLEK KAZANIYORLAR

 

Mesleki yeterliliğe sahip, sanayide ihtiyaç duyulan kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması bakımından meslek liselerinin öneminin büyük olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Burada eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz, uygulamalı eğitimlerle bir meslek kazanıyorlar. Onun için bu alanda çok daha iyi olmak durumundayız.“ dedi.

 

TEKNİK LİSE MEZUNLARINA

BU ÜLKENİN ÇOK İHTİYACI VAR

Eğitime yapılan yatırımların ülkeye yapılan en iyi yatırım olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Teknik lise mezunlarına bu ülkenin çok ihtiyacı var. Milli Eğitim Bakanlığımız son yıllarda mesleki ve teknik eğitimin kapsamını genişletmek ve niteliğini yükseltmek için çok büyük gayret göstermektedir. Kalifiye eleman yetiştirmek için de işletmelerle işbirliği çok önem arz ediyor. ”dedi.

 

SEKTÖRÜN GELİŞMESİNE

OLUMLU KATKILARI OLACAKTIR

 

Meslek liselerinin eğitime ve iş gücüne önemli katkılar yaptığını belirten Vali Yazıcı, “Bu anlamda bu bölümü okuyan arkadaşlarımızın sektörün gelişmesine olumlu katkıları olacaktır. Sektörün ihtiyaç duyacağı alanlarda eğitim gören arkadaşlarımızdan, sadece lise eğitimiyle değil, bunun yüksekokul, üniversite ve yüksek lisansını da kendilerine hedef koymalarını, bu alanda çalışmalarını sürdürmelerini bekliyoruz. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. “ dedi.Öğrencilere derslerinde başarılar dileyen ve her zaman öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, kitap okuyan öğrencilerin derslerinde de başarılı olduğunu söyledi.Okula yaptığı ziyaret sırasında öğrencilerin sevgi gösterisiyle karşılaşan Vali Yazıcı, okul bahçesinde beden eğitimi dersi gören öğrenciler ile basketbol oynadı.

Kaynak : gazeteyenisoz

Bir önceki yazımız olan HAMSİ KAÇTI ONLAR KOVALADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.