TATİL ZAMANI
foto-deniz1

TEHLİK GELİYOR ”DİKKAT”

Paylaş
 

kamuoyunun gündemine geldi.Genel olarak bölgede meydana gelebilecek bir depremde yıkımın yanı sıra sanayinin de çevre yaşamı olumsuz yönde etkileyebileceği biliniyor.

Son yapılan deprem araştırması ışığında Bandırma’nın durumunu değerlendiren İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Gürkan İlgin “Kandilli Rasathanesi Kuzey Anadolu Fay Hattının Marmara Denizindeki kuzey kolunda 7 şiddetinde bir deprem oluşma tehlikesi olduğunu açıkladı.

1999 depreminden önce kaydedilen gerilimden daha fazla bir gerilim tespit edilmiş. Bu aslında bilinen bir gerçeğin tekrarlanması diyebiliriz. Bizi ciddi anlamda tehdit eden bu fay dışında Yalova-Bandırma-Biga-Çan hattı ile Gönen-Manyas fay hatları bulunuyor. Aslında fayların ne durumda olduğu çok da önemli değil.

Her an birisi kırılıp ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu sebeple tedbir, tedbir, tedbir diyoruz. Bir an önce eski yapı sahiplerinin konutlarını yenilemenin yollarını aramalılar, yerel yönetimler yani Balıkesir Büyükşehir ve Bandırma Belediyesinin imar yönünden sorunları çözerek kentsel dönüşümün önünü açmalılar.

 

“Dedi. 1/100000’lik planla ve Rotterdam limanı projesi ile birlikte Kimya ve Ağır metal sanayinin durumunu da değerlendiren İlgin” Ayrıca sanayileşme planını da depremde tehlike yaratmayacak ve çevreye duyarlı makine imalat sanayi, arge üssü gibi yatırımlara yönelinmesi kamuoyunca tartışılmalıdır.”Şeklinde konuştu.Haber Tufan Dalgıç

uoyunun gündemine geldi.Genel olarak bölgede meydana gelebilecek bir depremde yıkımın yanı sıra sanayinin de çevre yaşamı olumsuz yönde etkileyebileceği biliniyor.

Son yapılan deprem araştırması ışığında Bandırma’nın durumunu değerlendiren İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Gürkan İlgin “Kandilli Rasathanesi Kuzey Anadolu Fay Hattının Marmara Denizindeki kuzey kolunda 7 şiddetinde bir deprem oluşma tehlikesi olduğunu açıkladı.

1999 depreminden önce kaydedilen gerilimden daha fazla bir gerilim tespit edilmiş. Bu aslında bilinen bir gerçeğin tekrarlanması diyebiliriz. Bizi ciddi anlamda tehdit eden bu fay dışında Yalova-Bandırma-Biga-Çan hattı ile Gönen-Manyas fay hatları bulunuyor. Aslında fayların ne durumda olduğu çok da önemli değil. Her an birisi kırılıp ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu sebeple tedbir, tedbir, tedbir diyoruz.

Bir an önce eski yapı sahiplerinin konutlarını yenilemenin yollarını aramalılar, yerel yönetimler yani Balıkesir Büyükşehir ve Bandırma Belediyesinin imar yönünden sorunları çözerek kentsel dönüşümün önünü açmalılar.”Dedi. 1/100000’lik planla ve Rotterdam limanı projesi ile birlikte Kimya ve Ağır metal sanayinin durumunu da değerlendiren İlgin” Ayrıca sanayileşme planını da depremde tehlike yaratmayacak ve çevreye duyarlı makine imalat sanayi, arge üssü gibi yatırımlara yönelinmesi kamuoyunca tartışılmalıdır.”Şeklinde konuştu.Haber Tufan Dalgıç

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.