foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TCDD’DEN BATAN GEMİ AÇIKLAMASI

batan gemi
Paylaş
 

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından,Bandırma Limanı’nda konteyner gemisinin yan yatmasıyla ilgili yapılan açıklamada, “TCDD, sözleşme hükümleri çerçevesinde kendisine tanınan gözetim ve denetime ilişkin görev ve yetkilerini yerine getirmektedir.” denildi.

TCDD’den yapılan açıklamada,  Bandırma Limanı’nın 9 numaralı rıhtımında 96 konteyner yüklemesi için bağlı bulunan Türkiye Cumhuriyeti bayraklı 1998 grostonluk Ali Ağa isimli geminin, dün 79 ambar içi ve 15 ambar üstü yüklemesi yaptıktan sonra 15.45-16.00 saatlerinde bulunduğu yerde yan yatarak battığı anımsatıldı.

Olayda can kaybının olmadığı belirtilen açıklamada, batan gemide akaryakıt sızıntısının bulunmadığı, çevresel ve koruyucu emniyet tedbirlerinin işletmeci kuruluşÇelebi Bandırma Uluslararası Liman İşletmeciliğince alındığı bildirildi.

Geminin kurtarma ve çıkarma işlemlerinin incelemelerin ardından yapılacağı ifade edilen açıklamada, gemide Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait 93 konteyner içinde suda çözülme özelliği bulunmayan 2 bin 230 ton öğütülmüş kolemanit yükünün bulunduğu kaydedildi.
Açıklamada, diğer rıhtımlarda liman hizmetlerinin devam ettiğinin altı çizildi.

Bandırma Limanı’nın 2010’da 36 yıl süreyle işletme hakkının devri yöntemiyle Çelebi Ortak Girişim Grubu’na devredildiği hatırlatılan açıklamada, “TCDD, ilgili sözleşme hükümleri çerçevesinde kendisine tanınan gözetim ve denetime ilişkin görev ve yetkilerini yerine getirmektedir.” ifadesi kullanıldı

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.