TBB GENÇLİK MECLİSİ KARESİ'DE | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

TBB GENÇLİK MECLİSİ KARESİ’DE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye’de bulunan tüm gençlik meclislerini tek çatı altında toplamak için Türkiye Belediyeler Birliği bünyesinde kurulan Gençlik Meclisi, ilk ziyaretini Balıkesir’e yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri, “81 İl ile İBB Modeli” projesi kapsamında Balıkesir’de Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin konuğu oldu. Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda Ağırbaş ve ekibi Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın konuğu oldu.

KARESİ’NİN GENÇLİK ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ
Balıkesir’de Gençlik Meclisi kurulması noktasında görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretin ardından değerlendirme yapan Samed Ağırbaş, “Balıkesir temaslarımıza Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek başladık. Başkanımızın çok güzel fikirleri, hizmetleri ve gençlikle alakalı güzel çalışmaları var. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’u ziyaret ederek kendisine Gençlik Meclisi modelinden bahsettik” dedi.

GENÇLİK MECLİSİ 1997’DE KURULDU
Gençlik Meclisi’nin ilk olarak 1997 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bünyesinde kurulduğunu kaydeden Ağırbaş, “Bizlerde bu vizyonun takipçisi olarak, bu yapının Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçesinde kurulması ve daha kaliteli bir şekilde işlemesiyle alakalı çalışmalar yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

ENERJİSİ YÜKSEK BİR GENÇLİK
Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin enerjisi yüksek bir meclis olduğunu ve önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise Ağırbaş ve beraberindekilere Karesi ve Balıkesir ile ilgili bilgiler verdi, Karesi Belediyesi’nin gençlere yönelik projelerinden de bahsetti.

KARESİ’NİN ADI ENCÜMEN’DE
Türkiye’nin 81 ilinden toplam 250 genç ile Genel Kurul oluşturan TBB Gençlik Meclisi’nin 15 kişilik Encümen Kurulu’nda Karesi’de yer aldı. Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül, Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisinde kurucu Encümen Üyesi seçilerek Balıkesir ve Karesi’deki gençleri Ankara’da temsil ediyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.