foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TATİLCİLERİN KAÇIŞ NOKTASI ŞEYTAN SOFRASI

12922_balikesir-seytan-sofrasi-kacis-noktasi-oldu
Paylaş
 

Ayvalık denince akla gelen ilk yerlerden biri olan ve 17 bin 950 hektarlık alanı ile Türkiye’nin en büyük tabiat parkı kabul edilen Şeytan Sofrası, sıcaktan bunalan vatandaşların ilgi odağı oldu. Seyrine doyulmaz güzelliğinin yanı sıra esintisi nedeniyle son günlerde sıklıkla tercih edilen Şeytan Sofrası, 40 dereceyi aşan sıcaklarda Ayvalık’ın merkezinden kaçan vatandaşları ağırladı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar çam ağaçlarının altında rüzgarın keyfini çıkarırken, Şeytan Sofrası’nı en kalabalık günlerde yaklaşık 6 bin kişinin ziyaret ettiği belirtildi. Şeytan Sofrası’na özel araçlar haricinde, Ayvalık garajdan kalkan minibüslerle ulaşım sağlanıyor.

Özellikle gün batımını izlemek için Şeytan Sofrası’na geldiklerini anlatan Mikail Ak, 130 metre yükseklikten hem Ayvalık hem de irili ufaklı adaları seyrettiklerini belirtti. Ak, Bu sıcak havada esintisiyle biraz soluk almak için buraya geldik dedi.

BUZ GİBİ SUDA SERİNLEDİLER

Ayvalık’taki bazı tatilciler de soluğu Sarımsaklı’da aldı. Serin sulara girerek serinleyenler, Sarımsaklı Plajı’nda tarihi bir kalabalık oluşturdu. Aşırı sıcaklar nedeniyle su bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarının imdadına ise Ayvalık Belediyesi yetişti. Ekipler sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak için su dolu kapları belli noktalara yerleştirdi. Aşırı sıcaklar nedeniyle tansiyon ve astım hastalarının sık sık Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gitmek zorunda kaldıkları bildirilirken, Afrika sıcaklarının bugünden itibaren etkisini azaltması bekleniyor.

 

 

Kaynak: haberler.com/balıkesir

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.