TAŞ FİLMİ BANDIRMALI SİNEMASEVERLER İLE BULUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TAŞ FİLMİ BANDIRMALI SİNEMASEVERLER İLE BULUŞTU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

‘Taş’ filminin Bandırma özel gösterimi, filmin senaristi ve yönetmeni Orhan Eskiköy’ün katılımıyla 22 Aralık akşamı Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Bandırma Sinema Kulübü iş birliği ile düzenlenen etkinliğe Bandırma Belediyesi Başkan Vekili Sami Türkmen’in yanı sıra Bandırmalı sinemaseverler katıldı.

Filmin sonunda yapılan söyleşide film ile ilgili izleyicilerden gelen soruları yanıtlayan Orhan Eskiköy, “Film zor bir film, bunu kabul ediyorum. Günümüzde maalesef televizyon kültürü izleyicilerin beynini adeta pelteleştirdi. Ucu açık filmler, yoruma açık eserler üretilmiyor. Bu filmde inançlar üzerinden bir anlatım kurduk. Düz bir anlatım yok, alt metinleri olan bir film. Bunu düz bir mantık ile izleyen izleyici filmden kopuyor. Toplumumuzda maalesef inançlar üzerinden bir sömürü var. Daha kötüsü maalesef insanlar bazı şeylere körü körüne inanıyor ve bu inancın da temelini sorgulamıyor. Birileri “buna inanacaksın” diyor ve toplum buna içinden inanmak gelmiyorsa bile bir süre sonra inanmaya başlıyor” dedi.

Önceki filmlerinden de bahseden Eskiköy “İki Dil Bir Bavul filmine büyük bir ilgi olmuştu. ‘Babamın Sesleri’ filminde ise izleyici sayısı daha düşük oldu. Trajik biçimde izleyicide bir düşüş var. En büyük üzüntüm; bu filmin de kitlelerle buluşamamış olması. Ancak böyle organizasyonlarda izleyici ile buluşabiliyoruz. Bu nedenle Bandırma Sinema Kulübüne ve Bandırma Belediyesine çok teşekkür ederim. Eğer bir gün belediye el değiştirir ve bu etkinlikleri bitirmek isterlerse lütfen talep edin ve sahip çıkın. Çünkü burada çok değerli bir iş yapılıyor” dedi.

Etkinliğin sonunda Orhan Eskiköy’e, Bandırma’nın simgelerinden oluşan plaketini Başkan Vekili Sami Türkmen takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.