TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Millî İstihdam Seferberliği kapsamında Bandırma ve Gönen’de yer alan bazı fabrikaları ziyaret ettiler.

Vali Ersin Yazıcı, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Çalışma Hayatında Millî İstihdam Seferberliği kapsamında Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Bandırma Organize Sanayi ve Gönen Deri İhtisas ve Deri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Adin Oto Donanım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Arıtaş-Worthington Basınçlı Kaplar Sanayi, AEP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi, Ticaret Limitet Şirketini ziyaret ettiler.

TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
Yatırım yapan iş adamlarına mutlaka sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “İlimize daha çok yatırım yapılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti gösterecek ve gereken desteği vereceğiz.”dedi.

YOL HARİTASI BELİRLEMEK İÇİN SAHADAYIZ
Özel sektörü Millî İstihdam Seferberliğine katkıda bulunmaya davet eden Vali Yazıcı,” Balıkesir olarak, beraber olarak bu işi inşallah en iyi şekilde başaracağımıza inanıyorum. İş adamlarımızın da destekleri ile katkıları ile alacakları her artı işçi ile burada bir nebze olsun hem ülkemizin gelişmesine, büyümesine, ekonomimizin ilerlemesine katkı sağlayacağız. Ülke ekonomisini güçlendirmek ve üreten ülke olmak için istihdamın artırılması noktasında işverenler ile kurumlarımızın üzerine düşenleri paylaşarak ortak yol haritası belirlemek için sahadayız. Devletimizin sağladığı bu desteklemeler sayesinde iş insanlarımız daha fazla istihdam sağlayacak, vatandaşlarımız iş sahibi olacak. Hem ilimizdeki işsizliğe, oradaki insanlara iş ve aş verme mutluluğuna kavuşacağız hem de kendi ekonomik girdimize katkı sağlayacağız. Seferberliğin dalga dalga tüm Balıkesir’e yayılacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

GELİN BALIKESİR’E YATIRIM YAPIN
Ziyaretlerde fabrikaları gezerek üretimleri, istihdamları, ihracatları ve üretim koşulları ile ilgili yönetici ve çalışanlardan bilgiler alan Vali Yazıcı, ilimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan işletme sahiplerine teşekkür ederek her zaman sanayicilerimizin yanlarında olacaklarını ifade ettiler. Balıkesir’de hizmet veren tüm işletme ve fabrikaları zaman zaman ziyaret ederek, gerekli desteği verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Amacımız, işsiz olan kardeşlerimizin birer iş sahibi olmaları, meslek edinmeleri ve dolayısıyla elde edecekleri gelirle aile bütçelerine destek olmalarını sağlamaktır. Buralara yapılacak yatırımlar sayesinde insanlarımız işsiz kalmayacaktır. Bu nedenle tüm iş adamlarına bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gelin Balıkesir’e yatırım yapın, Balıkesir olarak sizlere her türlü desteği sağlayalım. Bugün ziyaret ettiğimiz işletmeler ise Milli İstihdam Seferberliğine en iyi şekilde katkıda bulunacaklarını ifade ettiler.”dedi.
İş adamları ve işverenler de, üzerlerine düşen taahhüttü yerine getireceklerini ve artı istihdama her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan GÖNEN'DE KARİYER GÜNLERİ YAŞANDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.