Tarihi hastane sağlık müzesine dönüşecek | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Tarihi hastane sağlık müzesine dönüşecek

Paylaş
 

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilciliği ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin Sağlık Müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattığı bildirildi.
Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Dr. Selim Panç, ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.
Bu kapsamda Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz ile bir görüşme yaptıklarını açıklayan Panç “Bu görüşmede ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesini talep ettik. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü de bu projeye sıcak bakıyor. İlk etapta tarihi hastane restorasyonunun yapılması için Bandırma veya Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devredilecek. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tarihi hastanenin bir bölümü sağlık müzesi bir bölümü de sağlık ocağı olarak hizmet verecek” dedi.
Panç, tarihi binanın sağlık müzesine dönüştürülmesiyle birlikte tinercilerin mekânı olmaktan kurtarılacağını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.