foto-deniz1

Tarihi hastane sağlık müzesine dönüşecek

6
Paylaş
 

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilciliği ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin Sağlık Müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattığı bildirildi.
Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Dr. Selim Panç, ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.
Bu kapsamda Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz ile bir görüşme yaptıklarını açıklayan Panç “Bu görüşmede ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesini talep ettik. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü de bu projeye sıcak bakıyor. İlk etapta tarihi hastane restorasyonunun yapılması için Bandırma veya Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devredilecek. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tarihi hastanenin bir bölümü sağlık müzesi bir bölümü de sağlık ocağı olarak hizmet verecek” dedi.
Panç, tarihi binanın sağlık müzesine dönüştürülmesiyle birlikte tinercilerin mekânı olmaktan kurtarılacağını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Marmara Adalara alt yapı yatırımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.