TARİHİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKILIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TARİHİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKILIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi Kuş Cenneti Milli Parkına yakın, Ergili Mahallemizin 2 kilometre doğusunda yer alan Daskyleion Antik Kentinin yolunun yapımına başlandı.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Antik Kentimizin yapısına uygun olması için doğal parke taşı kullanıyoruz. Bölgemizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için daha önce de Kuşcenneti Milli Parkımızın yolunu yapmıştık. Tarihsel açıdan önemli olan Daskyleion Antik Kentimizin yolunu yaparak da bölgemizin turistik açıdan daha fazla cazibe merkezi haline gelmesini istiyoruz.

MÖ 7. Yüzyılda Daskylos adıyla bilinen ünlü Lydia Kralı’nın Sardis’ten hanedan kavgaları nedeniyle buraya gelmesiyle kent Daskyleion adını almıştır. Daskyleion, sırayla Frig, Lydia, Akhaemenid, Makedonya ve Hatta Bizanslılar tarafından güçlü kale niteliği korunmuş bir merkez olarak özenle imar edilmiş Antik Kentimizin ziyaretçilerinin gün geçtikçe artacağına inanıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.