TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Şule Yüksel Şenler Kız İmam-Hatip Ortaokulunu ziyareti sırasında sinema sözü verdiği öğrencileri “Türk İşi Dondurma” filmine götürdü.

Balıkesir’de bir sinema salonunda öğrencilere yer ayırtan Vali Yazıcı güncel, Çanakkale ruhunu anlatan bir film olduğu için “Türk İşi Dondurma” (Turkish Ice Cream) filmini seçtiğini belirtti.

Yönetmenliğini ‘Ayla’daki gibi yine Can Ulkay’ın üstlendiği, Gürkan Tanyaş’ın senaryosunu yazdığı ‘Turkish Ice Cream’in başrol oyuncuları Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi Amerikalı ve İngiliz oyuncuların rol aldığı filmde Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’daki iki Türk’ün, ülkeleri için nasıl bir savaş verip, şehit düştüğü anlatılıyor.

ŞEHİTLERİMİZİN AYRI BİR YERİ VE ÖNEMİ VAR
Film arasında bir konuşma yapan Vali Yazıcı, filmden ders çıkarılması gerektiğini dile getirdi. Öğrencilere film hakkında sorular soran Vali Yazıcı, geçmişi büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklarla dolu Türk Milletinin altın harfler ile yazılmış şanlı tarihinin her satırında, şehitlerin ayrı bir yeri ve büyük bir önemi olduğunu belirtti.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Şartlar ne kadar zor, düşman ne kadar güçlü olursa olsun milletimizin birlik içinde vatan ve istiklali için en büyük güçlükleri bile yenebileceğini tüm dünyaya ilan ettiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Çanakkale Savaşları sırasında gösterilen kahramanlıklar sonucunda ‘Çanakkale Geçilmez’ sözü tarihe altın harflerle yazıldı.”dedi.

SADECE AKADEMİK AÇIDAN DEĞİL
Öğrencilerin sadece akademik açıdan değil; sosyal, duygusal ve kültürel açıdan da bir bütün olarak gelişmelerine önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme Ve İzleme (BENGİ) Projesi sosyal faaliyetlerde de ilerlemeyi temel almaktadır.”dedi.

 YARINIMIZIN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ
Hedefler doğrultusunda, Balıkesir’de eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve eksikleri gidermek için Valilik olarak yoğun gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Yarınımızın teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi eğitim vermek için çalışıyoruz. Cinemaximum yetkililerine de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Filmi izleyenler arasında Bayan Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da vardı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.