foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

TARİH DOKTORU BANDIRMALILARLA BULUŞTU

IMG_7922
Paylaş
 

2-8 Ekim Bandırma Kitap Günleri etkinliği kapsamında birbirinden değerli yazarlar Bandırmalılarımızla buluşmaya devam ediyor.

“Osmanlı Taşra Teşkilatı’nda Tokat (1455-1574)” isimli çalışmasıyla Tarih Doktoru ünvanını alan, 1997′de “Uyvar’ın Osmanlılar Tarafından Fethi ve İdaresi” isimli takdim teziyle Doçent olan ve 2003′te Profesör kadrosuna atanan Ahmet Şimşirgil dün saat 14:00’te imza ve söyleşiyle Bandırmalılarla buluştu.

Ahmet Şimşirgil’in Osmanlı şehir tarihi, siyasi hayatı ve teşkilatı ile ilgili çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda ilmi makalesi bulunmaktadır. Halen Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Öğretim Üyesi görevine devam etmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in söyleşisi ardından günün anısına Bandırma’yı temsil eden Bandırma Vapuru maketi Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.