TARAFTARDAN YÖNETİME İSTİFA TEZAHÜRATI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TARAFTARDAN YÖNETİME İSTİFA TEZAHÜRATI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırmaspor Tiribün lideri Özgün Eren, sosyal medya hesabından kulüp yönetimini 300 TL tutarındaki cezasını ödemedikleri için eleştirdiği yönündeki suçlamalara cevap verdi.

Deplasmanda oynanan Balıkesirspor müsabakasında çıkan tribün olayları sonrasında Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı’nın aralarında kendisinin de bulunduğu 100 taraftar hakkında müsabakalardan men cezası verdiğini anımsatan Eren “Savcılığın bu cezasına 10 gün içerisinde 300 TL yatırılarak itiraz edilmesi gerekiyordu. O dönemde ekonomik durumumun bozuk olmasından dolayı basın sözcüsü Bilgen Süngü’yü telefonla arayarak bu bedelin tekrar geri ödenmek kaydıyla kendisi tarafından ödenmesini talep ettim. Bana geri döneceğini söyledi. Öğleden sonra kendisini aradığımda ise telefonlarıma bakmadı. Bu gelişmelerden sonra parayı başka bir arkadaşımdan borç alıp Bandırma Mal Müdürlüğüne yatırdım ve ardından Bandırma Adliyesine gidip itirazımı yaptım. Ancak bazı yöneticilerin yapılan yanlış uygulamalara yönelik eleştirilerimi bununla içselleştirmesini esefle kınıyorum. 300 TL için kimse kendi gururunu ayaklar altına almaz ben ilk defa böyle bir hata yaptım. Bunların eline malzeme verdim” dedi.  Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamaları değişik tarihlerde kulüp yöneticilerinin yüzlerine de yaptığına dikkat çeken Eren, kulüp yöneticilerini bu eleştirileri dikkate almamakla suçladı.

Yönetim istifa tezahüratı

Kulüp Başkan Elmastaş’ın ligin 33. haftasında ilçede oynanan Mersinspor müsabakasına kendisinin girmemesi için tüm engellemeleri yaptığını iddia eden Eren şunları söyledi “Müsabaka öncesinde Bandırmaspor taraftarları bunu duydular. Bundan dolayı maçın başlamasına 2 dakika kala yönetim istifa diye slogan attılar. Bu aslında benim dışında gelişen bir olaydı”

Yönetim istifa sloganlarının ardından bazı kulüp yöneticilerin taraftarlara dönerek küfürler ettiğini öne süren Eren, taraftarlar olarak bu yöneticileri esefle kınadıklarının altını çizdi.

Yöneticilerin küfürleri son damla oldu

Ligin son haftasında Samsun’a müsabakanın oynamasından 3 gün önce nişanlısıyla birlikte gittiğini açıklayan Eren “Cuma öğlene doğru nişanlımın ailesinin evinde iken Kayhan İpek ve Ömer Beyaz’dan sürekli telefonlar geldi. Bende önemli bir şey olduğunu düşünerek Ömer Beyaz’ın telefonuna cevap verdim. Kendisi önceki samimiyetimize güvenerek taraftarlar olarak kendilerini neden eleştirdiğini sordu. Bende kendisine bunun yerinin şimdi olmadığını söyledim. Bu görüşme sırasında Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş ve Bilgen Süngü’nün sinkaflı ve tehditkâr konuştuğunu duyunca telefonu kapatmak zorunda aldım. Bu olayı bugüne kadar sakladım. Ancak Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş’ın küfür etmediği yönündeki söylemleri üzerine bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Bunu isteyen herkese dinletebilirim” ifadesini kullandı.

Kulüpten maaş alan yöneticiler kim?

Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş’ın kulübün sorunlarıyla uğraşmak yerine kendisinin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaları takip etmekle meşgul olduğunun altını çizen Eren “Kulüp yöneticileri taraftarların bu eleştirilerini neden dikkate almayıp bu öz eleştirileri yapanları düşman olarak görmektedirler?  Kulüp personeli dahil olmak üzere bazı yöneticiler kulüp içinde kutuplaşmaya neden oldular. Birbirlerinizi yıkamadınız da beni mi yıkmaya çalışıyorsunuz? Hepimiz beraber aynı çatı altında tek yumruk olamadınız ve takımı küme düşürdünüz. Yaptığınız yanlış işlerden dolayı takım bu hale geldi” şeklinde konuştu.

Masrafları kulübe ödetiyorlar

Elmastaş’ın her toplantıda taraftarlara yaptıkları ulaşım masrafları anlattığını dile getiren Eren, Bandırmaspor tarihinde hiçbir yönetici bu yönetim hariç deplasman masraflarını kulübe ödetmedi. Bunlar kendi ve ailelerinin masraflarını kulübe ödettiler. Kulüp tarihinde böyle bir örnek bulunmamaktadır. Kulüpten maaş alan yöneticiler bile var” dedi.

Hentbolcu kızlara kiraya vermiş

Elmastaş’ın kendisine ait işyerinin üzerinde bulunan apartları hentbol takımındaki kızların konaklaması için tahsis ettiğini öne süren Eren, bunun bedelini de faturalandırılarak kulüpten tahsis ettiğini söyledi. Elmaştaş’ın her platformda hentbolcu kızlara atfen kızlarım dediğini anımsatan Eren, “Bu nasıl bir iştir. Hentbolda tek hedef şampiyonluktu, son haftalarda kaybedilen şampiyonluğun faturasını kim ödeyecek” diye tepki gösterdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.