TAHİN PEKMEZ İKİLİSİNİ SEVENLERE KÖTÜ HABER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

TAHİN PEKMEZ İKİLİSİNİ SEVENLERE KÖTÜ HABER

Paylaş
 

Araştırmalar, tahin ile pekmezi karıştırarak yemenin sağlığa olumsuz etkileri olduğunu ortaya koydu.

Özellikle kış aylarında kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan tahin ve pekmez genellikle karıştırılarak tüketiliyor. Ayrı ayrı bir çok faydası bulunan tahin ve pekmez karıştırıldığında zararlı bir besine dönüşüyor. İşte yapılan son araştırmalara göre tahin ile pekmezi karıştırmanın sağlığımıza olan olumsuz etkileri.

Şeker yüklemesi
Tahinin içerisinde yüksek miktarda yağ bulunuyor. Tahinin içerisinde işe şeker. Bu ikili bir araya geldiğinde sağlığımız için faydalı değil zararlı bir besine dönüşüyor. Kilo almak istemiyorsanız ve vücudunuza yağ ve şeker yüklemesi yapma gibi bir durumunuz yoksa ayrı ayrı tüketilmesi daha sağlıklı olabilir.

Vücutta ki suyu tutuyor
Tahinin içerisinde yüksek miktarda bulunan protein bulunuyor. Bu da böbrek rahatsızlığı yaşayan insanlar için olumsuz etki oluşturmakta. Pekmez içerisinde bulunan yüksek miktarda şeker ise şeker hastaları için tehlike.

Şişkinliğe sebep olabilir
Bu ikili sık sık tüketildiğinde vücudun belli bölgelerinde şişliklere neden olabiliyor. Bu şişkinlikler genellikle elde ayakta ve yüzde meydana geliyor. Ayrıca karın bölgesinde de bu sorunlar oluşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ANTİBAKTERİYEL SABUNLARDAKİ BÜYÜK TEHLİKE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.