"Suya yapılan zam geri alınsın!" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“Suya yapılan zam geri alınsın!”

Paylaş
 

Bandırma Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mehmet Tanrıkut, Bandırma’da BASKİ tarafından içme suyuna yapılan zamlara tepki gösterdi.

Açıklamasında Büyükşehir’in her ilçeye farklı su tarifesi uyguladığına da dikkat çeken Tanrıkut” Bandırma ilçemiz Türkiye’de en pahalı içme suyu kullanan bir büyük kentimizdir. Söz konusu uygulama ile Bandırma kentimiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından adete cezalandırılmaktadır. Oysa geçtiğimiz yıllarda danıştayın TEFE oranında her ay içme sularına yapılan zamlar konusunda aleyhte kararı bulunmaktadır. tüketilen su bedeline ayrı, atık su bedeline ayrı, katı atık bedeline ayrı , bakım ücreti adı altında bir kalem daha eklendiği, çevre temizlik vergisini de dâhil edip %18 KDV’yi de eklenerek Nisan ayı su faturalarına yapılan zam halkımızı mağdur etmiştir.  BASKİ ticari bir kuruluş olmadığı gibi içme suyunun kar amacıyla ticarileştirilmesi veya büyükşehir belediyesinin gelir kalemlerinden biri olması da düşünülemez. Su, temel insan gereksinimlerindendir ve kamusal bir haktır. Balıkesir milletvekili sayın Ahmet AKIN’ın konuyu meclise taşımasını ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun MİRZA’nın çabalarının, suya yapılan zammın geri alınmasını sağlamasını umuyoruz. Balıkesir Büyükşehir belediyesi içme sularına yapılan zamları derhal geri almalıdır”dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.