SÜTLER MEHMETÇİK İÇİN TOPLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SÜTLER MEHMETÇİK İÇİN TOPLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül ilçesine bağlı Bayat Mahallesi süt üreticileri tonlarca süt satışını Afrin’de görev yapan Mehmetçik için bağışladı.

Balıkesir merkez ilçesi Altıeylül’e bağlı kırsal mahalle Bayat’lı süt üreticileri günlük ortalama 3 ton toplanan sütün gelirini Afrin Zeytin dalı Harekâtına katılan Mehmetçiklere bağışladı. Bayat Mahallesi sakinleri başlattıkları kampanya hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşırken “Her zaman Devletimizin Milletimizin Askerlerimizin arkasındayız. Bizim için savaşıyorlar. Bizden yana helal olsun, yüce Rabbimiz ayaklarına taş değdirmesin. Allah onlara güç kuvvet versin, sağlık versin. Her şeyimiz onlar için helal olsun.” dediler.

Daha önce planlanmış olan bir programda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bağışta bulunan vatandaşlarla telefonda bağlantı kurarak teşekkür etti. Milletçe birlik ve beraberlik örneklerinin en güzel biçimde verildiği bu dönemde böyle bir davranışta bulunan vatandaşları kutlayan Başkan Avcı telekonferansta şunları söyledi. “Mahalle sakinlerimize hayırlı akşamlar, geceniz mübarek olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Altıeyül Kaymakamımız ve bir programda bulunuyoruz. Bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.  Birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğini bu akşam sizlerle birlikte yaşıyoruz. İbrahim Peygamber ateşe atıldığında su taşıyan karınca misali, Afrin’de kahraman Mehmetçiğimiz çarpışırken ‘Biz de burada sizinle beraberiz’ düşüncesi ile yapılan bu kutsal kampanya için bütün mahalle sakinlerimizi tebrik ve teşekkür ederek saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya da Bayat Mahallesi sakinleri ile yaptığı telekonferansta şunları söyledi; “Öncelikle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Ülkemizde Birlik Beraberlik adına göstermiş olduğunuz bu anlamlı davranıştan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler var olduğunuz sürece bu Millet, Bu Devlet düşmana karşı asla bir adım geri atmayacaktır. Sağ olun var olun. Bütün milletimiz adına size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bayat mahalle sakinleri ile yapılan telekonferansta son olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu bir günlük süt gelirinin Mehmetçik Vakfına bağışlanacağını belirtti. Kafaoğlu  kampanyadan dolayı vatandaşlara teşekkür ederken sözlerine şu şekilde devam etti.; “Bayat mahallemizde süt üreticilerimiz  Afrin’de mücadele eden Mehmetçiğimize dualarımızın ve gönüllerimizin bir olduğunu göstermek için bir günlük süt ücretini Mehmetçik Vakfına bağışlayacaklar. Cenabı Allah yapmış olduğunuz bu ameli şimdiden kabul etsin. Yüce Türk Milleti askeri ile her zaman göğüs göğse mücadele etmiş. Cephede değilse bile, dualarıyla yüreklerinin bir attığını göstermiştir. Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman Mehmetçiğimiz ve milletimiz nasıl destan yazdıysa, bugün de Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Fırat Kalkanı’nda destanlar yazdılar. Şimdi de Afrin ‘de destanlar yazıyorlar. Onlar olmadan biz burada yatamayız. Mehmetçiğimiz oradaki terör odaklarını temizlemeden gelmeyecektir. Afrin bugün yarın düşecek. Oradaki terör yuvalarından temizlenerek sınırlarımız güven altına alınacak. Devletimizin bekası için 80 milyon insanımız şehit olmaya hazır olduğunu ifade ediyor. İşte şimdi Bayat mahalle sakinlerimiz de ‘biz hazırız, onlarla beraberiz, gerekirse Vatan için Ezan için, Bayrak için şehit olmaya hazırız’ diyorlar. Sağ olun var olun.” Dedi.

Süt üreticisi olmayan vatandaşların da maddi olarak destek verdiği kampanyada küçükler de büyükleri ile yürekten ettikleri dualarıyla Mehmetçiklerin yanında olduklarını gösterdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.