TATİL ZAMANI
foto-deniz1

SUSURLUK ŞEKER VE ÇIRPILAR TERMİK SANTRALİ

Paylaş
 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’yı TBMM’deki makamında ziyaret etti.
TBMM’nin 24. Döneminde birlikte görev yaptıklarını ifade eden Havutça, Bakan Yardımcısının da Balıkesir, Çanakkale ve Güney Marmara Bölgenin sorunlarına karşı duyarlı olduğunu, yaşanabilecek sıkıntıların önlenmesi adına temas halinde olduklarını ifade etti.
Geçtiğimiz haftalarda, Susurluk Şeker Fabrikası’nın faaliyete geçmesi ile bölge ekonomisine yapacağı katkıları ve Çırpılar Termik Santralinin devreye girmesiyle bölgede yaratacağı büyük tahribatın ilgili kurumlara anlatılması için Ankara’da, çeşitli bürokratik ve siyasi görüşmeler yapan Havutça, konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’i Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Ahmet Akın ile birlikte Bakanlıktaki makamında ziyaret edip desteğini almıştı.
TBMM’de gerçekleşen ziyarette; Susurluk Şeker Fabrikasının durumu ve Çırpılar bölgesine yapılması planlanan termik santralin konuşulduğunu belirten Havutça; “Bende sayın Daniş’de bölgenin insanıyız. Bizlerin siyasi olarak önceliği, ülkemizin, milletimizin ve bölgemizin menfaatleri olduğu gibi, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak adına çevreye ve doğaya daha duyarlı olmaktır. Bölgemize yapılacak yatırımları bu bakış açısıyla değerlendirip insan hayatına önem vermek bizlerin birincil görevidir. Sayın Daniş’le yaptığımız görüşmelerde bu ortak paydada buluşmamız bizler için güzel kazanımlardır. Sayın Daniş’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eder, doğaya ve çevreye yönelik göstermiş olduğu duyarlılıktan ötürü de şükranlarımı sunarım” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan GÖNEN PANCAR ALIM MERKEZİ KAPATILACAK MI? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.