TATİL ZAMANI
foto-deniz1

SUSURLUK ÇAYI’NDAKİ KİTLESEL BALIK ÖLÜMLERİ ARAŞTIRILIYOR

Paylaş
 

Eylül ayı içerisin de  Susurluk Deresinde ki balık ölümleri kamuoyunun dikkatini çekmiş olup nedenleri tartışılmıştı. Balık ölümlerini gerçekleştiren faktörler arasında Susurluk Deresi çevresindeki fabrikalar, hayvan çiftlikleri ve mevsimsel faktörler nedeniyle su debisinin düşmesine bağlı oksijen yetersizliğinden kaynaklanacağı öne sürülmüştür.

Basında çıkan haberlere göre bu konuda itham edilen fabrikalardan  biri  olan  Susurluk Şeker Fabrikası’nda çevre ve sağlık komisyonu üyesi Dr. Selim Panç  incelemelerde bulundu.

Dr. Selim Panç fabrikaya yaptığı ziyarette;  fabrika müdürü Hakan Çelik’den fabrika hakkında detaylı bilgi aldığını, işletme müdürü  Orhan Can ile fabrika ve tüm çevreyi gezdiklerini, fabrikanın arıtma tesislerini  ve dinlendirme havuzlarını yerinde görme imkanı bulduğunu belirtti.

Fabrika ziyaretinde işletme müdürü Orhan Can , arıtma tesislerinde kostik vb çevre ve sağlığa zararlı kimyasal madde kullanmadıklarını, atık suları tamamen doğal ortamda, dinlendirme havuzlarında  bekleterek, doğal   çökme sağladıklarını , yüzeyde biriken suyu tekrar fabrikada kullandıklarını söyleyerek , Susurluk Deresine deşarj ,  atık su vermediklerini, dolayısı ile balık ölümleriyle susurluk Şeker Fabrikasının hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.