SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da 2. si düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu büyük ilgi gördü.

Etkinlik sorumlusu Canan Toplaoğlu başkanlığından turu katılan Bandırmalı Süslü Kadınlar büyük alkış topladı.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekilmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun 2’incisi Bandırma’da gerçekleşti. Bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlenen 2’inci Bandırma Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda kadınlar rengarenk kıyafetleri, süsledikleri bisikletleri ve şarkılar eşliğinde ilçenin muhtelif cadde ve sokaklarında bisiklet sürdü. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl yaklaşık 70 şehirde, yurt içi ve yurt dışında eş zamanlı olarak yapıldı.

Türkiye’de 6’ıncısı Bandırma’da 2’ncisi Düzenlendi
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun ülkemizde 6’ıncısı Bandırma’da ise 2’incisinin düzenlendiğini açıklayan Etkinlik Sorumlusu Canan Topaloğlu, “Etkinliğin düzenlenmesindeki amacın kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı desteğini pekiştirmektir” dedi. Bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunun altını çizen Topaloğlu, bisikletin çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracı olduğunun vurguladı.

Trafiğe Bisikletli Çözüm
Bisikletin yoğun kent trafiğine çözüm olabileceğine dikkat çeken Topaloğlu, “Eğer uygun “bisikletli ulaşım politikaları” olursa, işe veya ulaşacağımız herhangi bir yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. Biz yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığından eminiz. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Motorlu araçların hiçe saydığı birçok insanı bisiklet kazalarında kaybettik. Yollarda bisikletlerimizle çok ve görünür olursak, motorlu araç sürücülerinin farkındalığının artacağını düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.