SURİYELİLERİN VİCDANSIZ YÖNTEMİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SURİYELİLERİN VİCDANSIZ YÖNTEMİ

Paylaş
 

Tarsus’ta yaşayan 2 Suriyeli, evcil güvercinlerin gözlerine tutkal sürerek, kerkenez kuşlarının gözlerini de dikerek kurdukları tuzakla, şahin ve saka kuşu avlarken yakalandı.

SUÇÜSTÜ YAKALANAN SURİYELİLERİN YÖNETİMİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

İlçeye bağlı Sağlıklı Mahallesi kırsalında şahin avcılığı ihbarı alan Tarsus Avcılar Kulübü Başkanı, Fahri Av Müfettişi Tufan Dokucu ve Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri,Suriye uyruklu 2 kişiyi suçüstü yakaladığında acımasızca uygulanan yöntem karşısında şaşkınlığa uğradı.

“BU KADAR ACIMASIZINI GÖRMEDİM”

Başkan Dokucu, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Fahri Av Müfettişi Tufan Dokucu, daha önce bu tip bir tuzakla avlanan avcı görmediğini belirterek, “Şahsım olarak ben bu kadar acımasız, vicdansızca bir düzenek görmedim, duymadım. Bu düzenekte kullanılan yöntem, evcil güvercinin gözleri tutkal sürülerek kapatılıyor. Kalın tellerle gövdesine tutturulan ve etrafına gelecek kuşun takılacağı bir düzenek bağlanılıyor. Aynı düzenekten doğangiller familyasından olan kerkenez kuşuna da yapılıyor. Fakat kerkenez kuşunda vicdanları sızlatacak bir şekilde göz kapağı dikimi yapıyorlar. Araziye aralarında 10-15 metre mesafe olacak şekilde konuşlandırıp beklemeye başlıyorlar” dedi.

10 BİN TL CEZA VERİLDİ

Gözleri dikilen ve tutkalla yapıştırılan kuşlar tedavilerinin yapılması için Tarsus Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildi. Suriyeli 2 kişiye de 10 bin lira dolayında idari para cezası verilirken, kuşlar tedavilerinin tamamlanmasının ardından yeniden doğaya bırakılacak.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yaşayan 2 Suriyeli, evcil güvercinlerin gözlerini tutkal sürerek, kerkenez kuşlarının gözlerini de dikerek kurdukları tuzakla, şahin ve saka kuşu avlarken yakalandı.

Bir önceki yazımız olan HACILAR BELEDİYESİ'NDEN BAŞKAN UĞUR'A ZİYARET başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.