Sur gazisi Dursunbey'e döndü | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Sur gazisi Dursunbey’e döndü

Paylaş
 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerce yola döşenen bombanın patlatılması sonucu ağır yaralanan Uzman Çavuş Gökhan Yazak, tedavisinin tamamlanmasının ardından memleketi Dursunbey’e geldi.

Sur’da 20 Ocak’ta teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan Yazak, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığındaki (GATA) tedavisinden sonra baba evine döndü.
Yazak ve ailesinin ilçeye gelmesinin ardından Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve eşi Serpil Bahçavan, Dursunbey Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Fahri Bahçavan ile belediye beyaz masa ekibi gaziyi evinde ziyaret etti.
Baba Bayram Yazak, oğlunun yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden şarapnel parçaları nedeniyle ameliyatlar geçirdiğini, sonrasında hızlı bir iyileşme süreci göstererek doktorları ve kendilerini şaşırttığını söyledi.
Belediye Başkanı Bahçavan ise vatanı için gazi olan Yazak’ın en büyük şerefi yaşadığını belirterek, “Allah beterinden saklasın, Geçmiş olsun, cennetin de hayırlı olsun. Bu vatan için hakikaten genç yaşında yapman gerekeni yaptın. Bu vatana borcunu tamamıyla ödedin kardeşim” dedi.

Bir önceki yazımız olan 28 Şubat darbesinin 19.yılı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.