SU HAYATTIR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SU HAYATTIR

Paylaş
 

22 Mart Dünya Su Günü, Balıkesir’de kutlandı.
DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

DSİ’nin çalışmaları hakkında sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen DSİ 25. Bölge Müdürü Erol Şenöz ise bir teşekkür konuşması yaptı. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katılımcılara hitap etti.

DSİ’nin Balıkesir’de de ülkenin genelinde olduğu gibi barajlar, göletler ve sulama alanları inşa ettiğini söyleyen Başkan Uğur, çok büyük yatırımlar yapıldığını kaydetti.
Vali Ersin Yazıcı ise yaptığı konuşmada, suyun çok önemli olduğunu fakat geçmişte köylerde 1 veya 2 çeşmeden içme suyu sağlandığını hatırlattı.

SU HAYATTIR, SAĞLIKTIR
Gelinen noktada her eve artık suyun girdiğini ifade eden Yazıcı, “Çok değil 20 yıl önce bu işle uğraşan kaymakamlar, belediye başkanları hatırlarlar. Köylerde 1 veya 2 çeşme olurdu. Ben o günlerden bu günlere gelmemize çok mutluyum. Bir kamu yöneticisi olarak iyi ki bu günleri görmüşüz. Su deyince hep aklıma yaşadığım bir olay geliyor. 2000 yılında, Muş Vali Yardımcısıydım. Bir köyde sadece 2 çeşme yaptırdığımız için yani şebeke hattı yok, evlerde su yok. 70 yaşındaki bir nine ısrarla elimi öpmek istedi. ‘Ben 32 yaşındayım siz 70 yaşındasınız bu mümkün değil’ dedim. Bana ‘Bütün ömrüm burada geçti evladım. 1 kilometre yakında dereden eve su taşımakla geçti.’ Düşünün ninenin duygusunu. Ben onun için Devlet Su İşlerinin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı hepsini kutluyorum. Onun için su hayattır diyorum ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. “diye konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Etkinlik kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle tören son buldu.
“Su ve Atıksu” temasının işlendiği kompozisyon yarışmasında dereceye girerek 3. olan Çanakkale Lapseki Plevne Ortaokul öğrencisi Ali Emre Akbıyık ile Resim dalında 3. olan Çanakkale Biga Hamdibey Ortaokulu öğrencisi Şeymanur Ergen’e ödüllerini DSİ 25. Bölge Müdürü Erol Şenöz, Kompozisyon dalında 2. olan Balıkesir İvrindi Büyükyenice Ortaokulu öğrencisi Emine Sena Eser ile resim dalında 2. olan Çanakkale Çan Çizgi Ortaokulu Hayat Gülaçtı’ya ödülünü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kompozisyon dalında 1. olan Balıkesir Edremit Mevlana Ortaokulu öğrencisi Aleyna Çiğdem ile resim dalında 1. olan Susurluk Mehmetçik Ortaokulu öğrencisi Rümeysa Yılmaz’a ödüllerini Vali Ersin Yazıcı takdim etti.
Programa Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Taner Büyükgöz, DSİ 25. Bölge Müdürü Erol Şenöz, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile öğrenciler katıldı.

KAYNAK: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.